Reklam

BAŞKAN DEMİR'DEN PARK AÇIKLAMASI

BAŞKAN DEMİR'DEN PARK AÇIKLAMASI
04 Aralık 2019 - 23:44

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Av. Müzeyyen Çiftçi Yolaçan tarafından Milli Egemenlik Parkı’nın yeni imar planı kapsamında ticari alan ilan edilerek yapılaşmaya açılacağı yönündeki paylaşımlara açıklık getirdi.

Bilindiği gibi Av. Çiftçi Yolaçan, Milli Egemenlik Parkı’nın yeni imar planı kapsamında ticari alan ilan edildiği yönünde Ardahan Belediyesi İmar Komisyonuna itirazda bulunmuş ve CHP’li Belediye Meclis Üyelerinin oylarıyla bu itiraz ret edilerek Belediye Meclisine gönderilmişti.

Toplantıya katılmak ve Milli Egemenlik Parkı’nın durumu hakkında bilgi almak ve oylamanın sonucunu öğrenmek isteyen Av. Müzeyyen Çiftçi Yolaçan, Av. Gizem Özyılmaz, eski İl Genel Meclis Üyesi Nejdet Kanbir, Sevdamız Ardahan Derneği Başkanı Levent Pehlivan ve Bağımsız Belediye Meclis Üyesi İlter Senem, Meclis Toplantısının iptal edilmesini eleştirerek tepki gösterdiler.  

Ardahan’da yaşanan sıcak gelişmeler ardından Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir’le makamında görüşen Gazeteci Kasım Tırpancı ve Özkan Karakaya,  Milli Egemenlik Parkı’nın son durumu ve yaşanan iddialar üzerine Başkan Demir açıklık getirdi.

Milli Egemenlik Parkı ile ilgili yapılan paylaşımların gerçeği yansıtmadığını açıklayan Başkan Demir, “31 Mart’tan sonra yeni bir yönetim ve yeni bir Başkan var. Milli Egemenlik Parkında bir önceki yönetim tarafından yapılan projede altı otopark, üstü ise ticari alan olarak belirlenmiştir.  Biz otoparkın üstüne AVM yapmayacağız. Ardahan’a zarar verecek hiçbir işe imza atmam. Hiç kimse de kabadayılık yapmasın, bizim işimiz gücümüz var. Belediyenin bir sürü borcu var alacağı yok vereceği var, kesinti ve icra var, biz bunlarla uğraşıyoruz. Parkı kesinlikle imara açmayacağız şehrimizi ve parklarımızı her zaman koruyacağız” dedi.

Ardahan Belediye Meclisi toplantısının iptali ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Başkan Demir, “Vatandaştan oy aldım. Meclisi yönetme yetkisini halk bize vermiştir. Meclisi ve gündemi açma yetkisi başkandadır. Başkan’ın dışında Meclis Üyesi veya izleyicinin söz söyleme hakkı yoktur. Hangi amaçla Meclise geldiklerini bilmediğim ve bir Meclis Üyesiyle birlikte Meclis toplantısının sabote edilmesine izin vermem. Devletin parasını ve insanların zamanlarını safsatalıklarla geçiştiremem. Gerekli çalışma ortamı olmadığı için meclis gündemini açtım daha sonra kapattım. Biz ciddi işlerle uğraşıyoruz. Ardahan Belediyesi’nin bir tane kar makinesi yok onunla uğraşıyorum, benim şovla yalan dolanla işim olmaz, kimseye şov yaptırmam. Eğer bir fayda vereceklerse bu arkadaşlar, ben 15 tane araç getirdim onlar da bir tane cıvata ya da süpürge alsınlar. Vergi rekortmeni diye geçinenler Hoçvanspor’a el atsınlar. Hani Ardahan’ı seviyorsunuz ya, getirin bir proje ortaya koyun, ortada kuru gürültüden başka hiçbir şey yok, Ardahan Belediyesini bu duruma düşürenlerden hesap soran yok, şimdi gelmiş Belediyeyi tehdit ediyorlar. Belediye Başkanını tehdit etmek devleti tehdit etmektir. Devlette devamlılık esastır. Hukuk ne derse biz ona göre hareket edeceğiz” ifadesini kullandı.

Bu haber 1981 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Nejdet Kanbir
  7 ay önce
  PEKİ, CEVAP HAKKIMIZ BİRİKİYOR...
 • İmkan Demirci
  7 ay önce
  Sayın başkan yazın Ardahanda 20 gün kaldım köylerimizin hafta ortası Ardahana gelişi ve millet parkında ekonomik,sosyal ,siyasal sorunlarını o parkta konuştuklarına şahit oldum parkı altında otopark yapanlar Ardahan HALKINA ihanet etmişler var yok biryana yeşil a***ları merkezde millet parkı kalmış onuda yeşillendiydik yurttaşın hizmetine açmanızı bir demokratik işten içinde Av Muyeyen Çifcinin gündeme getirmesini safsatalikla suçlamanızı bir Ardahli olarak esefle karşılıyorum parklar uzerinde peynircilere yer açman doğru değil gerçekten Ardahanlının süt ürünlerini moderin a***lar yaparak pazarlamak istiyorsanız onun yeri millet parkı değil.köylulerin şehre giriş yerleri o*** Hallefendi giriş cincorop giriş gibi yerlerde arsa üretip yapa bilirsiniz bu önerilerimizi dikkate almanızı önemle rica eder saygılarımı sunarım.Imkan Demirci