Reklam

BAŞKAN DEMİR, ARDAHAN'IN A TAKIMINDA SORUN VAR

BAŞKAN DEMİR, ARDAHAN'IN A TAKIMINDA SORUN VAR
27 Kasım 2019 - 16:24

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, 23 Şubat Gazetemizi ziyaret ederek gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Demir, “1 Nisan’dan itibaren benim siyasi partim Ardahan’dır. Hizmeti siyasi ayrım yapmaksızın tüm vatandaşlarıma eşit bir şekilde yapıyorum. Benim için Ardahan’ın menfaatleri önemlidir. Bu ilin hikayesini yazacağım, 5 yıl boyunca siyaset değil hizmet üreteceğiz. Kentimizi birlik beraberlik ruhu içinde yönetiyorum. Hizmetin önündeki tüm engelleri kaldıracağız. Ardahan Belediyesi, yasa ve hukuka uygun olarak yönetilecek. Ardahan’ı cazibe merkezi haline getirip, göç veren değil göç alan bir numaralı kent yapacağım” dedi.

8 MİLYON 500 BİN TL BORÇ ÖDENDİ

Ardahan Belediyesi olarak yapılan %40 zammı yeniden gözden geçireceklerine vurgu yapan Başkan Demir, “Hesaplarımız tutmuyorsa çalışanlarımızla ilgili bir plan yapabilir. Bizim amacımız daha çok kişiye maaş vermek. Amacımız istihdam yaratıp işsizliği bitirmektir. Herkes birbirine saygı göstermelidir. İyi bir belediyeyi ele almış olsaydım eğer bugün böyle olmazdı. Gelirler gün geçtikçe düşüyor bizde ona göre bir plan proje hazırlıyoruz. Belediyeyi 57 Milyon borçla devraldık. Şuana kadar 8 Milyon 500 Bin TL borç ödedik. Bir önceki yönetimin 8 Milyon borcunu ödedik. Mesela bu ay benim ve bazı birim müdürlerimizin maaşı yatmadı. Olabilir, bizim önceliğimiz hizmettir. Ardahan halkının hizmeti aksamasın, diğer sorunları çözeriz. Vatandaştan topladığımız para ve devlet tarafından gönderilen para çar çur edilmeyecek, öncelikle hizmete harcanacaktır” şeklinde konuştu.

BİZ HUKUKU UYGULAYACAĞIZ, HUKUK NE DİYORSA ONU YAPACAĞIZ

Ardahan halkının hizmetini engellemeye çalışan kardeşim dahi olsa karşısında beni bulur diyen Başkan Demir, konuşmalarını şöyle sürdürdü:

“Ardahan Belediyesini ve Başkanını hiç kimse tehdit edemez. Hizmetin önündeki engelleri tanımıyorum. Ardahan Belediyesi şamar oğlan değildir. Allah’tan başka kimse bu güne kadar bana engel çıkartmamıştır. Önceden tehdit eden kişiler şimdi barışmak için can atan kişilerdir. Biz buraya tehdit yemeye gelmedik, tamam sakiniz, güleç yüzlüyüz, naif insanız ama ilkelerimiz var, doğrudan ayrılmayız. Benim kimseyle sorunum yok olamaz zaten. Ben burada olduğum sürece Ardahan’a hizmet etmeyen her kes tek tek düşecek.

Kanuna uymayan herkesle anayasa ilgilenecek, bana düşen görevi yerine getiririm. Belediyenin taşınmazı meclis kararıyla 10 yıllığına kiraya verilir, ben fakir fukaranın hakkını kimseye yedirmem, o gasptır. 10 yıldan sonra o gaspa göz yumanlar gitsinler onların yaşam tarzı farklı benim ki farklı, neymiş efendim senden önce yoktu, ee benden önce de hırsızlık vardı, benden önce belediyenin içinde tuvalet bile yoktu.

EĞER HUKUKSUZLUK YAPARSAM GİTSİNLER BENİ MAHKEMEYE VERSİNLER

 Siz eğer Ardahan’a yardımcı olacaksanız, 1-Kimse kimseyi tehdit etmesin belediyeyi hele hiç etmesinler. 2-Hukuk neyse Belediye onu uygular ve uygulayacağım da. Eğer hukuksuzluk yaparsam git beni mahkemeye ver ama kimse beni mahkemeye vermiyor herkes kabadayılık yapıyor. 3-Belediyenin sırtından kimse geçinmeyecek. 4-  5 yıl boyunca hiç kimse Faruk Demir’i mahkemeye veremeyecek, çünkü kimseye hukukun dışında işlem yapmayacağım,  hiç kimsenin de işlem yapmasına izin vermeyeceğim.

BELEDİYEYE YAPILAN KABADAYILIĞI KINIYORUM

Türkiye hukuk Devleti’nin çatısı altındadır, kanun ne yazmışsa o olacak, olmayan bir şeyi de yaparsam gidip beni mahkemeye verecek, eğer haklıysa gitsin versin. Bana yapılan bu kabadayılıkları gidip Emniyet müdürüne veya Valiye yapsınlar bakayım ne olacak. Bir tek Ardahan Belediyesi mi şamar oğlanıdır? Hiçbir memuruma hakaret ettirtmem, onların şahsiyeti namusu onuru benden sorulur. Eğer bir işin yolunda gitmiyorsa gel bana dilekçe ver. Kabadayılığa gerek yok Ardahan bizim, hizmet etmek için engel olmayın.

İÇME SUYUNDA İNDİRİM YAPACAĞIZ

2020 bütçemiz onaylandı. Ocak ayından itibaren gelir gider düzeylerine göre, belediye ihtiyaçlarını aksatmayacak şekilde bir su indirimi planımız mevcuttur. Geçmiş yönetim çok serbest yönetmiş, geçmişte personel, haksız hukuksuz saldırılara uğramış, personelde hak ve hukukunu savunurken hacze düşmüş, ben personelimin yanında olduğum gibi halkımın da yanındayım, normal bir vatandaşın personelden herhangi bir şikâyeti yok.

BURASI HUKUK DEVLETİDİR

Belediye de iş ve işlemler yürümüyorsa başım gözümün üstüne hemen gelsin, ben onu ağırlarım sorunu dinler çözüme kavuşturmaya çalışırım ama personele saldırmanın, asarım keserim muhabbeti hayırdır burası hukuk devleti. Alışacaklar geçmiş belediye başkanlarını suçlamaktan ziyade her kesin bir yoğurt yiyişi var. Benim yoğurt yiyişimi millet 20 yıl önce biliyor, oradan sapmam ben. Beni hiç kimse etkileyemez, ağacın kavuğundan çıkıp bir anda Belediye başkanı olmadık ki, 20 yıldır siyaset yapıyoruz bir geçmişimiz var, şu anda ne eksik yapılmışsa suçu benimdir, ne yapılmamışsa da benimdir.

BELEDİYEDE MÜTEAHHİT DÖNEMİ SONA ERİYOR

Baharı gördüğümüz an büyük projelerimiz başlayacak. Biz şu anda belediyeyi şamar oğlan olmaktan ve namerde muhtaç olmaktan kurtarmaya çalışıyoruz. Belediyeden mümkünse müteahhitti çıkartacağız, belediye kendi işini, hizmetini kendi kadrosundan yapacak. Müteahhit dönemi sona eriyor. Kendi kadromuzdan yetiştireceğiz, biz başkalarına müteahhitlik yapacağız. Sekiz buçuk milyona yakın borç ödemişiz. Bunun anca taş patlasa 500 bini benim dönemime ait. 8 milyonu o yurtsever giden arkadaşlarımız var ya onlara ait.

BENİM İÇİN SAĞCI SOLCU ÖNEMLİ DEĞİLDİR,  LİYAKAT ÖNEMLİDİR

Ben devlette devamlılığa bakarım, bir arkadaşı göreve getirim takip eder ve bakarım. 2-3 ay sonra işler iyi yürümüyorsa kardeş kusura bakma der yolları ayırırız. Bazen aynı görevi aynı kişi uzun yıllar yaparsa robotlaşır, bunun için mevcut kadroları arada bir değiştirme gereği duyuyorum. Benim için iyi insan ya da kötü insan sağcı solcu olması önemli değil, görevinde liyakat sahibi ise ve işini iyi yapıyor mu ona bakarım.

ARDAHAN, KÜLLERİNDEN NASIL DOĞAR, BUNUN HİKAYESİNİ YAZACAĞIM

1 Nisan’dan sonra benim siyasi partim Ardahan’dır. CHP’yi kalbime gömmüşüm. Bakarım ki arkadaş başka bir parti sempatizanı ‘efendim oy verdim beni işe alacaksın’ alalım akşama kadar bacak bacak üstüne at oh ne güzel. Ben belediye başkanlığı yapmayacağım, ben bir ilin hikayesini yazacağım, bir il kendi küllerinden nasıl doğar, kendi enkazından nasıl kalkar adlı hikayeyi yazacağım. Türkiye’de konuşulan bir İl yapma yolunda elimden gelen her şeyi yapıyorum yapacağımda. Benim projelerimin içerisinde işsizliği de bitirmek var.

Tüm siyasi partilere eşit mesafedeyim. AK Parti başta olmak üzere, tüm siyasi partileri ve STK Başkanlarını ziyaret edip kentimizin sorunları için istişarelerde bulunacağım. Çünkü gün birlik olma günüdür, hepimizin ortak amacı Ardahan’dır. Hepimiz siyasal kimliklerimizi Ardahan söz konusu olduğu zaman bir tarafa bırakacağız. Ben burada partizanlık yaparsam olmaz, bir daha ki seçimde eğer aday olursam seçime 6 ay kala partizanlık yaparım. Ama seçime kadar Ardahan için tek yürek olma vaktidir.  Ardahan gelişir, büyür ve çağa ayak uydurursa ilimizin gayrimenkulleri değerlenir esnafımız kazanır. Nüfusumuzun artmasını istiyorsak yerli ve yabancı turisti Ardahan’a getirmeliyiz.

BALANS AYARI LAZIM

Siyasal partilerden isteğim; siyaseti seçim zamanına bırakın, 4 yıl boyunca siyaset yaparsanız eğer bana karşı, benden gitmez Ardahan’dan gider. Biz bu mecliste Ardahan’a ne kattık ona bakacağız ve hiç kimseyle de kötü olmayacağız. Benim bağlı olduğum siyasal bir partim var ve ömrümün sonuna kadar bağlı kaldığım tek parti olacak ama yarın Ardahan projesi için X bakanı ile görüşmem gerekirse alırım çantamı görüşürüm. Zaten görüşeceğim yapılacak çok iş var. Bütün partilerin bende yeri ayrıdır, burada ki siyasal partilerin ne benden ne Belediyeden herhangi bir istekleri maddi manevi olmamıştır, ama bir balans ayarı lazım, birlikte Ardahan için ne yapılabilir onu görüşmek lazım. Böyle ayrı durmak Ardahan’ı değiştiremez, güçlerimizi birleştirip kalkınmak için çaba sarf edeceğiz. Biz siyasetimizi Ardahan için yapacağız, eğer ortak paydamız Ardahan’sa birbirimizden habersiz Ardahan’a bir hizmet edemeyiz. Hep beraber buluşup tartışıp çalışacağız. Bir gelenin bir daha gelmesi için çalışacağız. Dışarıdan bize gelecek olanlar için bir Ardahan yapacağız, onun için de Ardahan’ı düzeltmemiz lazım. Kimse ile kavga etme lüksüm yok ama kimseye de baş eğmeyiz uğrunda Ardahan var.

KENTTE BİR KİLİTLENME VAR

Şu an da devletin hiçbir suçu yok, Devlet Ardahan’ı il yapmış, belediye başkanı vermiş, iktidarda milletvekili var, yatırım yapmak isteyenin önüne AKP yönetimi ya da hükümetten engel yok, her türlü ihtiyaç karşılanmış peki Ardahan niye yerinde sekiyor demeyecekler mi bir gün? Ardahan’ı kalkındırmak için sana bütün imkanları sunan devlet, ay başı maaşını yatırıyor ve sen hiç bir şey yapmıyorsan suçlusun. Her kim ki hakkını aldığı sürece, yerinde sektiriyorsa suçludur.

ARDAHAN’IN A TAKIMINDA SORUN VAR

Ardahan şimdiye kadar bir adım ilerlemiyorsa kanaat önderleri, Basını, Valisi, Belediye Başkanı, Milletvekili ve STK başkanlarının yanı A Takımında bir sorun var. Devlet hortum gibi desteğini veriyor. Bireysel olarak herkes iş yapmış, belediyenin cenaze arabası kiralık, öteki fabrika kurmuş, çiftlik kurmuş tamam kardeşim belediyenin kepçesi var mı? Araç parkı var mı? Şehrin tuvaleti var mı? Yok, Peki kim suçlu? Devlet mi? Hayır kardeşim, suçlu olan devletin verdiği desteği kendi menfaatleri içerisinde kullanan ve şehrine ya da devletine ihanet eden kişilerdir. Eğer Ardahan gelişmiyorsa kendim başta olmak üzere Ardahan etiketini taşıyorum diyen herkesin suçudur.

BİR GÜN HER KES ARDAHAN’I KONUŞACAK

Sonuç olarak Ardahan halkına çağrım şudur; Ardahan belediyesinin borcu var ama namerde muhtaç olmayacağız. Ben seçildiğimden beri gece gündüz çalışıyorum. Ardahan, merak edilen ve mutlaka ziyaret edilmesi gereken cazibeli bir olacak. Ardahan, Türkiye’nin bir numara ili olur çünkü her şeyimiz var. Uluslararası güvenlik ağının içindeyiz, insanlara umut aşılayalım. Türkiye’de ki Ardahanlıları Ardahan’ı takip etmeye davet edelim. Belediye başkanlığımın %50’si bitmeden Ardahan rahatlayacak. Kimseden borç isteyen değil bizden borç isteyen bir Ardahan yapacağız. İsrafı ve giderleri kıstın mı borcu da azalttın mı iş tamam, hepimizin ortak amacı Ardahan olsun.”

Haber: Yunus Emre Karakaya –Talip Şahin Şirin –Erdal Karakaya

Bu haber 2118 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • yasin KAYIKÇI
  5 ay önce
  A takımında sorun varsa B takımında da var C Takımında da da var en sonunda siz dede var bir sorun demektir.
 • Adem Uçar
  5 ay önce
  Bu adam kendi ya***larında bile tutarlılık sağlayamıyor. Belediye çok kötü durumdaysa 6 ayda 8 milyon borcu nasıl ödedin? rnBir yandan taşınmazın kira***masına laf ediyorsun bir yandan taş ocağını ikinci el dandik bir traktör karşılığı veriyorsun?rnHem herkese laf atıyor hem de siyasi partiler bana dokunmayın diyor. rnMilyonları kafasına göre söylüyor. Herhangi bir şeffaflık olmadığı için de herkesin gerçek olduğuna inanmasını bekliyor. Şeffaf başkan adamsan çıkar dekontları göster. Yapı***dırılmış borçlar hariç ne ödedin? Elektrik mevzusunda da aynı ya***ı söyledin kendi döneminin borçlarını sanki önceden ödenmiyordu şimdi kesiyorlar diye bazılarını inandırdın. 57 milyon borç bile artık benim gözümde şüpheli.rnŞu çantacı ve ya***cı adamı Ardahan nasıl seçti hala hayret ediyorum.
 • Aytekin basdemir
  5 ay önce
  Ağzınıza yüreğinize sağlık sayın başkanım aynen size katılıyorum kabadayilikla işlerini halletmeye çalışan kişileride kınıyorum saygılarımla adamın dibi abim seni seviyorum sayın başkanım