Reklam
Reklam

BAŞKAN ÇOBAN: NEDEN FRANSA BÜYÜK TÜRKİYE'YE KARŞI

BAŞKAN ÇOBAN: NEDEN FRANSA BÜYÜK TÜRKİYE'YE KARŞI
12 Eylül 2020 - 13:15 - Güncelleme: 12 Eylül 2020 - 13:39

İleri Demokrasi Ufku Açıkların Sesi Hareketiyle kamuoyuna mesaj veren Ardahan’ın genç siyasetçisi Cihan Çoban, Türkiye’nin uluslar arası stratejik alanlarını belirleyerek ülkemize katkı sunmaya devam ediyor.

Başkan Çoban, Türkiye’ye karşı birleşen Avrupa Birliği’nin taşeronluğunu yapan Fransa ve AB ülkelerini kendilerine abi olarak gören Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum kesiminin niyeti hakkında açıklamalarda bulundu.

Çoban: “Avrupa Birliğinin taşeronluğunu yaparak Büyük Türkiye’ye karşı ortak tavır alalım diyen Macron’un buradaki konusu ve amacı enerjidir. Bu anlamda da terör örgütlerini çıkarları için kullanarak Türkiye’yi zorda bırakmak istiyor. Böylece Doğu Akdeniz’de Avrupa birliğini kalıcı bırakarak şirketlerin kazancını Avrupa Birliğine aktarmak istiyor. Büyük Türkiye ise bu sömürgeci akla karşılık akıllı politikaları ile Suriye ve Libya’da terör örgütlerinin önünü kesip sahada mutlak ve büyük başarı göstererek kendi sınırlarını korumaya aldı. Doğu Akdeniz’de egemenlik sınırlarını çizen Büyük Türkiye Akdeniz’i barış denizi yaparak Ortadoğu ve körfezinde terör örgütlerinden arınmasına sebep oluyor. Artık eskisi gibi olmayan başını çıkartıp saha hakimiyetini akıllı politikalarla eline geçiren büyük Türkiye hakkaniyetli ve adil oluşuyla sömürgeci ve emperyalist işbirlikçi yalakalara karşı barışı dünyada tesis ediyor” dedi.
 

Bu haber 4469 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mavi.vatan
  1 ay önce
  Cihan başkan, reisin mavi vatan savunmasına destek olduğun için bir vatandaş olarak sana teşekkür ediyorum
 • Siyaset
  1 ay önce
  Bu Çoban büyüyecek bunu buraya yazıyorum
Günün Başlıkları