Reklam
Reklam

Başkan Büyükkaya'dan resmi erkana sitem

Başkan Büyükkaya'dan resmi erkana sitem
08 Temmuz 2019 - 15:57 - Güncelleme: 09 Temmuz 2019 - 11:34

Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya, 2013 yılından sonra 2. defa gerçekleştirilen Hanaklı Aşık Mazlumi Şenlikleri’ne halktan yoğun katılım olduğunu, ancak devlet erkanında hiç kimsenin katılmamasına çok üzüldüğünü söyledi.

Şenlik öncesi başta Ardahan Valiliği, İlçe Kaymakamlığı ve diğer tüm kurumlara davetiye gönderdiklerini açıklayan başkan Büyükkaya, şenliğin devlet erkanı tarafından temsil edilmemesi ve resmi katılımın olmamasına Hanaklılar adına üzüntü verici olduğunu belirtti.

Etkinliklere, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, CHP eski milletvekili Ensar Öğüt, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, CHP il başkanı Yalçın Taştan ve eski il başkanı İlimdar Senem, Damal Belediye Başkanı Ergin Önal, Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu,  Avukat Ergin Özer, Sancaktepe Belediye Başkan adayı Özgen Nama, CHP eğitim sorumlusu Derya Şentürk Hanak köy ve mahalle dernek başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları, İşadamları ve çok sayıda vatandaş katılmıştı. Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci’nin yoğunluktan dolayı katılmadığı şenliğe mesaj gönderdi.

Sunuculuğunu Moderatör Çiler Boylu ve Metin Baytöre’nin yaptığı 2. Aşık Mazlumi Anma Şenliklerinde Buzağı yarışması gerçekleştirildi ve Kafkas Halk Oyunları ekibi oyunlarını oynandı. Aşık Doğan Dursun, Erol ÇoşkunoğlU, Mine Kuş, Emrah Mahsuni, Ercan Papur, Erkan Ergezer ve Umut Polat sahne aldılar.

Edebiyatçı yazar Ümit Kaftancıoğlu'nu anma etkinliği ve 2. Aşık Mazlumi Anma Şenliklerine yoğun katılım olurken, panel verimli tartışmalarla son bulmuştu.

Etkinlikler İşadamı Üzeyir Engin' in sponsorluğunda gerçekleşti. Zarfsan sahibi iş adamı Aytekin Kaya tarafından Aşık Mazlumi’nin kitaplarının ücretsiz basılması ve diğer malzemelerin temin edilmesine katkı sundu.

Bu haber 2138 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum