Reklam

BAŞKAN AZİZOĞLU'NDAN İDDİALARA BELGELİ CEVAP

BAŞKAN AZİZOĞLU'NDAN İDDİALARA BELGELİ CEVAP
14 Mayıs 2019 - 17:33 - Güncelleme: 14 Mayıs 2019 - 17:37

Çıldır Belediye Başkanı Yakup Azizoğlu, Çıldır’a ait İstanbul’da yayın yapan bir sitede, ‘Başkan 3 aydır maaş alamıyor, Ankara’da eli boş döndü’ haberinin gerçeğini yansıtmadığını belirtti.

Başkan Yakup Azizoğlu, gazetemizde de yer alan haberin doğru olmadığını, yapılan yanlış haberle ilgili bilgi paylaşımda bulunarak, Çıldır Belediyesinin mali durumu ve çalışmalarıyla ilgili maaş bordosunun da yer aldığı dekontları paylaştı.

Azizioğlu, “Göreve geldiğimizden itibaren personelin 13 yıllık alacaklarını temizledik ve ödedik. Devlete ait bütün borçları yapılandırdık. Aşıkşenlik’in 46 yıllık, Çıldır’ın da 23 yıllık borcunu tıkır tıkır ödedik. Ben ve personelim her ay düzenli bir şekilde maaşımızı alıyoruz. Habere konu olan ‘Başkan maaş alamıyor, Ankara’dan eli boş dündü’ yönündeki haberin hiçbir geçerliliği yoktur. Belediyemizde eşinin adına iş alımı yapan bir kişinin, daha sonra aynı işi kendi adına çevirmesi neticesinde doğan sonuçları kabul etmemesinin ardından ortaya attığı asılsız iddialardır” dedi.

Doğu Anadolu Bölgesinin en başarılı Belediye Başkanları arasında gösterilen, İlçeye bir çok proje kazandıran Çıldır Belediye Başkanı K. Yakup Azizoğlu, 31 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler seçimlerinde ikinci dönem Belediyeyi kazanmasının ardından Ankara’da bazı toplantılara da katıldı.

Ankara ziyaretiyle ilgili de değerlendirmede bulunan Başkan Azizoğlu,  yaptığı görüşmelerin olumlu geçtiğini, kabinenin tüm bakanlarıyla ilçedeki projeleri hakkında görüş alış verişinde bulunduğunu ve önümüzdeki aylarda pozitif sonuçlar alacaklarını sözlerine ekledi.

Bu haber 2025 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum