Reklam
Reklam

BAŞKAN AZİZOĞLU: AÇLIK GREVİNE HAZIRIM!

BAŞKAN AZİZOĞLU: AÇLIK GREVİNE HAZIRIM!
25 Eylül 2019 - 12:19

Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu, kurtuluşumuz Yukarı Canbaz’dan Ardahan’a uzanacak tren yolunun yapılmasıyla mümkün olacağını söyledi.

60 KM TREN YOLU İSTİYORUZ

Ardahan’a sadece 60 Km uzaklıkta bulunan Yukarıcanbaz Köyünde tren istasyon alanı ve gümrükleme merkezinin kurulması için kamuoyunda yoğun bir talebin olduğunu belirten Başkan Azizoğlu: “Ardahanlılar olarak bu sorunun üzerinden durmamız lazım. Tren yolu bizim için elzemdir, Vali, Belediye Başkanı, Milletvekili, STK Başkanları, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum temsilcileri ve her duyarlı vatandaş bu soruna odaklanmalıdır. Tren yolu için heyetler oluşturup Ankara’ya çıkarma yapmamız gerekmektedir. Hatta bu konuda gerekirse açlık grevi başlatmamız lazım. Çıldır Belediye Başkanı olarak Ardahan’a tren yolunun ulaştırılması için açlık grevine hazırım” dedi.

Ardahan Haber gazetesi imtiyaz sahibi Özkan Karakaya’ya, Çıldır Belediyesinin çalışmaları ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Azizoğlu, Birinci dönemde Çıldır Merkez ve mahallelerin büyük sorunlarını çözdüğünü, ikinci dönemde ise yatırımların tamamlanması ve hizmete açılması için gün saydıklarını aktardı.

46 YILLIK BORCU ÖDEDİK

Başkan Azizoğlu: “Çıldır ilçesine 82 adet TOKİ konut kazandırıldığını aktaran Başkan Azizoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:  

“İlçemizin otogarını yaptık, tüm araçlarımızı yeniledik, Çıldır Merkez ve Yıldırım Tepe Mahallesine tam donanımlı taziye evi ve ilçemize küçük sanayi sitesi kazandırdık. İlçemiz ve mahallerine ağaçlandırma çalışması ve sosyal yatırımlar kazandırdık. Köylere Hizmet Götürme Birliği aracılığıyla Sınır Ticaret ve Kültür Merkezini yaptık. DAP işbirliğiyle hayvan pazarımızı yaptık. Aşık Şenlik Mahallemize 4 milyon 500 bin TL’lik yol ve kanalizasyon çalışması gerçekleştirdik. Yine aynı mahallemize kültür evi, düğün salonu, 6 adet işyeri kazandırarak mezarlıklarımızı yaptık ve mahallemize 55 bin kilit parke çalışmasını gerçekleştirdik. 46 yıl önce Belde olan Aşık Şenlik Mahallemizin şimdiye kadar biriken borçlarını yapılandırarak ödeme planına aldık. Çıldır Belediyesinin 23 yıllık vergisini ödeyerek, belediye personelinin 13 yıllık alacağını sıfırladık. Belediyemizin özel sektöre borcu olmamakla birlikte İller Bankasına ve bazı kurumlara olan borcumuzu yapılandırmış olup düzenli bir şekilde ödemesini gerçekleştiriyoruz.

MİLLETVEKİLİ ATALAY’A İLÇEM VE HALKIM ADINA MÜTEŞEKKİRİM

İlimizin ve partimizin başarılı, sorunlara duyarlı ve çalışkan milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’a ilçem ve halkım adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyor minnettar olduğumu belirtmek istiyorum.

AŞIKŞENLİK TÜNELİ AÇILIŞA HAZIR

Milletvekili Atalay ile birlikte ilçemiz büyük yatırımlara kavuştu, ilçemizin sorunları adına Milletvekilimiz Atalay’ın önderliğinde Ankara’ya götürdüğümüz bütün projelerimiz karşılık buldu. Sayın Atalay ilçeler arasında hiçbir ayrımcılık yapmadan memleketimizin sorunlarının çözülmesi için çok ciddi anlamda duyarlılık gösterip çalışıyor. Önümüzdeki yıl Ağustos ayında Aşık Şenlik tüneli hizmete girecektir, çalışmalar devam ediyor. Bilindiği gibi Mozaret tünelinin isminin değişmesi için bir önceki dönem Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım ve Milletvekilimiz Atalay’a teklif götürdüm. Tünelin isminin Aşık Şenlik olarak değişmesine karar verildi. Akıl babası benim. İlçemizin önemli bir değeri olan Aşık Şenlik isminin tünele verilmesinin bizim için mutluluk verici oldu.

BELEDİYE HİZMET BİNASI VE DOĞALGAZ PROJESİ

Önümüzdeki süreçte Çıldır Belediyesine hizmet binası kazandırmak ve doğalgaz projesinin tamamlanması için çalışıyoruz. Şeytan kalesinin ışıklandırmasını yaptık, Anıtlar Yüksek Kuruluna Şeytan Kalesi’nin turizme kazandırılması için proje sunduk.

Çıldır gölünün kenarında bulunan sosyal tesisin belediyemiz bünyesine alınması için girişimlerde bulunduk. Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksek Okulunun ilçemize kazandırılması için burayı Ardahan Üniversitesine bedelsiz olarak tahsis etmeyi düşünüyoruz.

PROF. DR. ESFENDER KORKMAZ’A VEFA BORCU

Güngör Belediyesinin katkılarıyla ilçemize kazandırdığımız ve yapımı tamamlanan oteli üniversite öğrencilerimizin barınması için tahsis ettik. Bilindiği gibi yıkılan Çıldır Öğretmen Evinde Prof. Dr. Esfender Korkmaz hocamızın ismi vardı. Otelin ismine eğitime ve ilçemize ciddi katkıları olan Korkmaz hocamızın ismini verdik.

85 ÖĞRENCİ KAYIT YAPTIRDI

Bu yıl Ardahan Üniversitesi tarafından ilçemizde Adalet ve Sosyal Hizmetler bölümü açıldı. İlçemizde 85 öğrenci üniversite için kayıt yaptırdı.

Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber’in ilçemize kazandırdığı bu 2 bölüme sahip çıkacağız. Rektörümüze katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. İlçemizde göç sorunu var, öğrenciler bizim için birer velinimettir, her konuda öğrencilerimize sahip çıkıp yardımcı olacağız.”

Bu haber 3221 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum