Reklam
Reklam

Başkan Akkoç'tan 650 Bin TL yatırım

Başkan Akkoç'tan 650 Bin TL yatırım
29 Mayıs 2020 - 19:35
Göle İlçesine bağlı Köprülü Belediyesi, Dedeşen ve Durançam Mahalleleri yaylalarına insan ve hayvanların kullanımı için 650 Bin TL yatırım yapılacak.

Belediye Başkanı Yücel Akkoç, 45 Bin hayvanı bulunan Dedeşen ve Durançam Mahallelerinde yaşanan su sıkıntısını gidermek için kolları sıvadı. Bilindiği gibi, geçtiğimiz yıl susuzluktan dolayı Dedeşen ve Durançam Mahallelerinde birçok hayvan telef olmuştu.

Cumhuriyet tarihinden bu yana Köprülü Belediyesinin en büyük sorunlarını çözmek için çalışan Başkan Akkoç: “Köprülü Beldesi ve mahallelerinde hiçbir sorun kalmayacak şekilde çalışılıyoruz. Zamanla yarışıyoruz. Mahallelerimizin altyapısının yanında yayla yollarımızı ve içme suyu sorunlarını da çözüyoruz. Bu kapsamda 45 Bin hayvanı bulunan Dedeşen ve Durançam yaylalarına 650 Bin TL’lik içme suyu yatırımı yapıyoruz. Dedeşen yaylasına güneş enerji sistemiyle kuracağımız panellerden elde edeceğimiz enerjiyle cazibeli hat döşeyeceğiz. Hayvanlar için de Malatya’dan getirdiğimiz yalaklar vasıtasıyla su sıkıntısını giderip hayvanların ölmelerini önleyeceğiz” dedi.

Dedeşen Mahallesi Muhtarı Turgut Hiçkorkmaz ve Belediye Meclis Üyesi Muammer Candemir ise, Başkan Yücel Akkoç’un başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ederek Köprülü’nün önemli yatırımlar ve büyük hizmetler alacağını söylediler.

Haber: Erdal Karakaya Ardahan Haber
 
Bu haber 3025 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum