Reklam
Reklam

BAŞKAN AKKOÇ, KATLİAMA MEYDAN OKUDU

BAŞKAN AKKOÇ, KATLİAMA MEYDAN OKUDU
09 Eylül 2020 - 11:48

Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, ormanların katledilmesine yönelik hakkında çıkan haberlerin doğru olmadığını söyledi.

Başkan Akkoç, sosyal medya ve bazı yayın organlarında ağaç katliamına yönelik kendisinin hedef alındığını ve sessiz kaldığı yönündeki iftiralara meydan okudu.

Ormanların ticari ve kaçak kesilmesine her zaman karşı olduğunu belirten Başkan Akkoç, konu hakkında şu açıklamayı yaptı:

“Gelecek nesillere bırakacağımız tek miras ormanlarımızdır. 2019 yılında damgalama yapılmasına rağmen orman kesimi şahsım tarafından engellendi. Haziran 2020 Muhtarımız, Erzurum Orman Bölge Müdürü ve ekibiyle ormanı gezdik. Kesim Dedeşen, Yeniköy ve bölge köylerde başlamasına rağmen Muhtarımızla birlikte erteledik. Ormanların Kardeşliği Platformu’nun Esenyurt ve Göle ilçemizdeki toplantıda açık ve seçik ormanların kesimine karşı olduğumu, ticari amaç için kesinlikle bir ağacın kesilmesi kabul edilir bir durum değildir. Beyanlarım açık şekilde kayıt altındadır. Köydeki orman toplantısında traktör sahibi arkadaşlarımızla ve orman şef yetkilisi olduğu 3 ayrı toplantıda ve bu akşam belediye bahçesindeki toplantıda açık bir şekilde köylümüz hep birlikte kesime karşı ise bende karşıyım köylümüz kesimde taraf ise yapacak bir şeyim olamaz. Ama Kesime kesinlikle karşıyım dedim. Şimdi sözüm bir kaç yalan dolan yazı ve yorum yapan şahıslara, amacınız ormanı korumaksa gelin buraya, yasal zeminde eylem yapın buda sizin doğal hakkınız. Sizden ricam yanlış bilgilerle bilerek egolarınızı tatmin etmeyin, bu toplum ilk kez kahvehane ayrımı yapmadan ayrıştırma olmadan sevgi saygı dostluk içinde doğanın bu zorluklarına rağmen mutlu huzurlu bir arada yaşıyor. Köprülü burada buyurun gelin kanuni yasal hakkınızı koruyunuz. Orda yazarak ahkâm keserek olmuyor. Birde buradaki Traktörcü arkadaşları hep beraber dinleyelim. Hepinizi bekliyoruz. Belediye ve Muhtarlık olarak sizinleyiz. Halkımıza önemle duyurulur saygılarımla” dedi.

Bu haber 2241 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum