Reklam
Reklam

Baro'dan Av. Çiftçi Yolaçan'a tam destek

Baro'dan Av. Çiftçi Yolaçan'a tam destek
25 Kasım 2019 - 22:51

Ardahan Belediyesine yönelik kazanmış olduğu bir davayı tahsil etmek için harekete geçen Av. Müzeyyen Çiftçi Yolaçan’a yönelik yapılan eleştirilere Ardahan Barosundan kınama geldi.

YILDIZ: KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ VE MESLEKTAŞIMIZIN YANINDA OLDUĞUMUZU İLAN EDİYORUZ

Ardahan Baro Başkanı Av. Osman Nuri Yıldız tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Ardahan ili yerel gazetelerine Ardahan Baromuz nezdinde görev yapan meslektaşımıza, mesleğinin icrası kapsamında Ardahan Belediyesi’ne karşı üstelenmiş olduğu bir icra takip dosyası sebebiyle ağır ithamlar içeren açıklamalarda bulunulmuştur. Meslektaşımız, avukat mesleğinin gereği olarak takibini üstlendiği icra takibi dosyasında gerekli işlemleri gerçekleştirmiştir. Avukatlık mesleği; 1136 sayılı kanunun 1.maddesi uyarınca bir kamu hizmeti olup yargının kurucu unsurlarından bağımsız savunmayı serbestçe temsil eder. Avukatlar hukuk düzeni içerisinde adil yargılanma hakkının teminatıdır. Bu teminatın kaynağı da anayasa, kanunlar ve uluslararası hukuki metinlerdir. Yargı düzeni içerisinde, vatandaşın hakkına kavuşması için tüm yasal mevzuatın uygulanması avukatın temel görevidir. Hiç bir meslektaşımız, alacaklı konumunda bulunan ve hukuk düzeni içerisinde de alacağını talep yoluna giden müvekkili için başlatmış olduğu yasal işlemler sebebiyle ağır ithamlarla karşı karşıya bırakılamaz. Kamuoyu nezdinde suçlu ilan edilemez. Meslektaşımıza yönelik yapılan talihsiz ve bilinçsiz açıklamaları şiddetle kınıyor, konunun takipçisi olacağımızı ve meslektaşımızın yanında olduğumuzu ilan ediyoruz. Avukatlar artık sahipsiz değildir.”

Bu haber 979 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Şahin
    1 yıl önce
    Müzeyyen çiftçi yolaçan ağzı bozuk biridir.ağzından küfür eksik olmaz.Zoru gördümü küfürü basıyor .Hiiiç 1136 sayılı yasaya sığınmasın.Hele dokunulmaz hiç değildir. Bu icra takibinde Atatürkü çok sevdiğinden işini sıkı yapmaktadır.