Reklam
Reklam

BAKANLIK, ARDAHAN'DA 60 SÜREKLİ İŞÇİ ALACAK

BAKANLIK, ARDAHAN'DA 60 SÜREKLİ İŞÇİ ALACAK
26 Mart 2020 - 14:59

İŞKUR Ardahan İl Müdürü Ahmet Sonkaya, Sağlık Bakanlığının Ardahan'da alımını yapacağı 60 sürekli işçi alımına ilişkin İl Müdürlüğü ile kuruma ait hizmet noktalarından başvuru alınmayacağını, başvuruların sadece internet üzerinden yapılacağını söyledi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bakanlığa alınacak 32 bin personelin, 11 bininin hemşire, 1600´ünün ebe, 4 bin 687´sinin sağlık teknisyeni olmak üzere 18 bin sözleşmeli sağlık personeli ile 14 bin sürekli işçi olacağını açıkladı. Bu kapsamda Ardahan´da 60 sürekli işçi alımı yapılacak. Alımı yapılacak sürekli işçilerden 8´i güvenlik görevlisi, 47´si temizlik görevlisi ve 5´i klinik destek elemanı olarak alınacak olarak alınacak.

60 adet sürekli işçi alımına ait 26 – 30 Mart´ta yapılacak başvurulara 18-35 yaş aralığında olanlar başvurabilecek. Sürekli işçi alımı için noter kurası 8 Nisan 2020´de Ankara´da çekilecek.

Ardahan´da alınacak 60 sürekli işçi alımına ait Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Ardahan İl Müdürü Ahmet Sonkaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığının 81 ilde alımını yapacağı 14 bin sürekli işçi alımı başvurularının esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden elektronik (online) veya E-devlet ve Alo 170 hattı üzerinden yapılacağını kaydetti.

Başvuruda bulunacak adayları uyaran Sonkaya, İŞKUR İl Müdürlükleri ile İŞKUR hizmet noktalarından başvuru alınmayacağını kaydederek, adayların İŞKUR İl Müdürlükleri ile hizmet noktalarına müracaat için gitmemelerini isteyerek, “Bu sebeple halkımızın sağlığı ve evde kalınması zorunluluğunun genel halk sağlığı ve salgının yayılmaması için hiçbir İl Müdürlüğümüzde kayıt işlemi yapılmayacaktır. Bu sebeple Ardahan Çalışma ve İş Kurumunda kayıt işlemi yapılmayacağını, konunun önemine binaen bilgilendiriyor, asla vatandaşlarımızın evlerinden çıkmamalarını ve yayınladığımız online adreslerimizden kayıt yapmalarını önemle rica ve tavsiye ediyorum. Başvurular 26-30 Mart 2020 tarihinde esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden elektronik (online) veya E-devlet ve Alo 170 hattı üzerinden yapılacak olup, sonuçlar Ankara´da çekilecek noter kurası ile belli olacak. İŞKUR İl Müdürlüğü binamızda başvuru alınmayacaktır.” dedi.

BAŞVURU ŞARTLARI

Ardahan Sağlık Müdürlüğüne Sürekli işçi kadrosunda alınacak işçilerin nitelik durumları
1- Temizlik Görevlisi. 47 kişi. En az İlköğretim Mezunu.
2- Güvenlik Görevlisi(Silahsız) 8 kişi. Ortaöğretim kurumlarının birinden veya önlisans programlarının birinden veya lisans bölümlerinin birinden mezun olmak. 5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 14´ncü maddede belirtilen özel güvenlik Temel Eğitimini Başarıyla tamamlamış olmak. Özel Güvenlik Kimlik Kartına sahip olmak (Yükseköğretim Kurumlarının Güvenlikle ilgili Fakülte ve Meslek Yüksek Okullarından Mezun olanlardan Güvenlik Temel Eğitimi şartı aranmaz.). Engelli veya Eski Hükümlü Olmamak.
3- Klinik Destek Elemanı(Hastane) 5 kişi Ortaöğretim (Lise ve Dengi) - Ortaöğretim kurumlarının Sağlık Hizmetleri Alanı-Hemşire Yardımcılığı, Ebe Yardımcılığı, Sağlık Bakım Teknisyenliği Dalının Birinden Mezun olmak.


Bu haber 5230 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum