Reklam
Reklam

Bakan Selçuk, Kovid-19 sonrası Ardahan'a geliyor

Bakan Selçuk, Kovid-19 sonrası Ardahan'a geliyor
22 Mayıs 2020 - 01:03

Dünyanın baş belası olan Koronavirus salgını nedeni ile eğitim, toplantı, kutlama ve etkinliklerin iptal olduğu günümüzde Milli Eğitim Bakanı  Ziya Selçuk, 20 Mayıs 2020 Çarşamba günü telekonferans sitemiyle Ardahan’da görev yapan öğretmenlerin evlerine konuk oldu.

Bu süreç, çocuklara ve öğretmenlere yeni ve daha önce karşılaşılmamış durumlarda ne yapılabileceğine dair beceriler kattı diyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle il ziyaretlerinin iptal olduğunu söyledi.

"Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları"nın 12'ncisi Ardahan’da yapıldı. Dijital ortamda meslektaşlarıyla video konferansla bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 81 ilde, her bir ilçede öğretmenlerin gösterdiği gayreti gördüğünü ifade ederek şunları söyledi: "Gözüm arkada değil. Siz orada, öğrencilerinizin, velilerinizin yanındasınız. Bu çabalarınızdan çok mutlu oluyoruz. Hem öğretmenler hem de öğrenciler için mesafelerin öneminin olmadığını, aslında eğitim ailesinin her bir ferdinin aynı heyecanla aynı hedefe ilerlediğini görmek son derece anlamlıdır.”

Bakan Selçuk’un açılış konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Bulut, Ardahan’da ki Eğitim Öğretim süreci ile ilgili kısa bir bilgilendirme yaparak sözü öğretmenlere bıraktı. 

Söz alan her öğretmen zor koşullarda, hayata geçirdikleri çalışmalar ve projelerinden bahsetti ve yeni çalışmalar için Bakan Selçuk'a isteklerini iletti.

Köy öğretmeni Arzu Kaçar, uzaktan eğitimi öğrencilerinin nasıl heyecanla ve büyük bir mutlulukla takip ettiğini ifade ederken, babasının telefonuyla evden çıkıp tavuk sesleri, koyun sesleri arasında derse katılan bir öğrencisini anlattı.

Öğretmen Meryem Keskendir, "Biz uzakta kaldık. Bize öncelik verin. Öğrencilerimizin böyle bir motivasyona ihtiyacı var" deyince Bakan Selçuk, koronavirüs sonrası ilk il ziyaretini Ardahan'a yapacağı sözünü verdi.

Bakan Selçuk, meslektaşlarına, "Ne istiyorsanız, ne yapmayı planlıyorsanız bilin ki biz sizin arkanızdayız" diye seslendi.

Göle 30 Eylül Ortaokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni Ferdi Altun ise, Göle’de aynı bahçede farklı kademelerde bulunan 3 önemli büyük okulun olduğunu, spor salonu eksikliği nedeniyle çocukların kışın içeride kaldığını, yapılacak kapalı spor salonu ile birlikte çocukların anasınıfından 8.sınıf düzeyine kadar spor yapma imkanına kavuşacağını gerekçeleriyle anlattı.

Göle İlçesinde kapalı spor salonu yapılması çağrısına karşılıksız kalmayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,  öğrencilere müjdeli haberi vererek Göle ilçesine kapalı spor salonu yapılacağına dair söz verdi.
 

Bu haber 2222 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum