Reklam
Reklam

BAKAN KOCA: 'BİTMEMİŞ SAVAŞ, BİTMEMİŞ SALGIN YOKTUR'

BAKAN KOCA: 'BİTMEMİŞ SAVAŞ, BİTMEMİŞ SALGIN YOKTUR'
17 Eylül 2020 - 10:12
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısında Türkiye geneli günlük koronavirüs tablolusunu ve koronavirüs verilerini açıkladı.

Açıklanan verilere göre Ardahan'ın doluluk yoğun bakım oranı %53 olarak belirlendi. Sağlık Bakanı Fahrettin Kocanın açıklamasında; "Bugüne kadar duymayı istediğiniz şeyi söylemenin vakti geldi, bitmemiş savaş, bitmemiş salgın yoktur. Bilimsel veriler bu salgının sonunun yakın olduğunu işaret etmektedir. İnsan aklı koronavirüs karşısında ki galibiyetini yakın zaman da ilan edebilecektir.” dedi.
Bakan Koca, hasta sayısında azalış gösteren illere ilişkin, "Artvin'de yüzde 27,71 Bartın'da yüzde 26,37, Ardahan'da yüzde 9,28 ile ciddi düşüşler olduğunu görmüş oluyoruz." dedi.

Bakan Fahrettin Koca günlük açıklanan koronavirüs tablosunun gerçeği yansıtmadığı iddialarına da açıklık getirdi. Bakan Koca," Verdiğimiz tabloda asla bir yanlışlık söz konusu değil, odaklanmamız gereken şey maske, mesafe kuralı. Sağlık çalışanların ve sağlık sistemimizin bu başarısını lütfen gölgelemeyelim. Gündemde çıkan o tarz sözlere kulak asmamalarını, maske ve mesafe kuralına vatandaşlarımızın uymasını istiyoruz." dedi.
 
Türkiye genelinde olduğu gibi Ardahan'da da tedbirler sıkılaştırıldı. İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda Valilik koordinasyonun da her hafta Türkiye geneli yapılan denetimler sonucu Ardahan da tedbirlere uyan vatandaşların yanı sıra, 'virüs falan yok' diyenlerin olduğu da gözlemlenirken, İl Emniyet Müdürünün bizzat Ardahan merkezde dolaşıp maske mesafe kuralına yenik düşen vatandaşlara caydırıcı cezaları yazdırdığı görüldü.

Haber:Yunus Emre Karakaya
Bu haber 2024 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum