Reklam

AZİZOĞLU SEÇİLDİ, DEMİR AÇIKLAMA YAPTI

AZİZOĞLU SEÇİLDİ, DEMİR AÇIKLAMA YAPTI
19 Ekim 2019 - 15:16 - Güncelleme: 19 Ekim 2019 - 22:21

Ardahan Yerel Yönetimler Birliği Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Belediye Meclis toplantı salonunda gerçekleşen Olağan genel Kurula, birlik üyesi Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Sekreteri Anıl Aksel ve birlik üyeleri katıldı.

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir’in aday olmadığı Ardahan Yerel Yönetimler Birliği Olağan Genel Kurulu seçiminde tek aday olan Çıldır Belediye Başkanı K. Yakup Azizoğlu oy birliğiyle Yerel Yönetimler Birlik Başkanı oldu.

Daha sonra Meclis 1. ve 2. Başkan Vekilliği, kâtip üyelik, birlik encümeni ve plan ve bütçe komisyon üyeliklerine seçimleri yapıldı. Meclis 1. Başkanvekilliğine Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, Meclis 2. Başkanvekilliğine Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç oy birliğiyle seçildi. Kâtip üyeliklere ise, asil üye olarak Ömer Yılmaz ve Sevim Karaçay seçildi. Birlik Encümen üyeliklerine Halil İbrahim Aydın, Deniz Demir, Atıf Karahan, Ercan Öcan oy birliğiyle seçildi. Plan ve bütçe komisyon üyeliklerine ise, Özgür Acer, Fahrettin Aygün, Halil İbrahim Aydın, Ömer Yılmaz ve Sevim Karaçay oy birliğiyle seçildi.

BAŞKAN DEMİR AÇIKLAMA YAPTI

Ardahan Yerel Yönetimler Birliği Olağan Genel Kurulu seçiminde başkanlığa aday olmadığını açıklayan Belediye Başkanı Faruk Demir, konu hakkında şu açıklamayı yaptı:

“17 Ekim Perşembe günü Ardahan belediyesi binamızda gerçekleşen ‘YEREL YÖNETİMLER BİRLİĞİ’ seçiminde; şahsım, CHP’li hiçbir belediye başkanı ve meclis üyelerimiz herhangi bir pozisyonda aday olmamıştır. Etik ve teamüllere aykırı olarak Birlik Başkanlığına bir ilçe belediye başkanı adaylığını açıkladı. İl belediye başkanı olarak ilçe belediye başkanımız ile yarışa girmeyi doğru bulmadığımdan aday olmadığımı kamuoyu ile paylaşmak isterim. Ayrıca, yapılan seçim ve oylamalarda hiçbir CHP’li arkadaşım katılmadığı gibi görev de almamıştır. Daha önceki uygulamada teamül gereği İl Belediye Başkanı Sayın Faruk Köksoy tek aday olarak sürekli seçilmiş, Cumhuriyet Halk Partili üyelerimiz ve başkanlarımız tam katılım ile kendileri lehinde oy kullanmıştır. Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.”

Bu haber 1465 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Yener Şahin
  7 ay önce
  Özkan bey bu yazıyı tahiroğluna gönder ben aynen iftirasıns böyle bir açıklamada bulunduğum ve tarştıştığım için beni engellemiş
 • Özkan Karakaya
  7 ay önce
  Yener bey, bahsettiğiniz kişi ruh hastası, kin hırs ve öfkesinin esiri olmuş aynı zamanda dedikodu üreterek zaman öldürmeye çalışıyor. Muhatap olmuyorum kendisiyle,