Reklam
Reklam

AYILAR POSOF'TA KÖYLERİ BASIYOR

AYILAR POSOF'TA KÖYLERİ BASIYOR
12 Ağustos 2021 - 22:23
Ardahan’ın Posof ilçesine bağlı Baykent köyüne inen aç ayı, buzağıların kaldığı ahıra girerek bir buzağıyı parçaladı, bir buzağıyı ise kaçırdı.

Olay, Posof ilçesine bağlı Baykent köyünde meydana geldi. Süleyman Öner yeni doğan buzağıları diğer büyükbaşlardan ayırarak ayrı bir ahıra koydu. Gece geç saatler aç kalan ayı köye inerek yeni doğan buzağıların kaldığı ahıra girdi. Bir buzağıyı ahırın önünde yiyen ayı, diğer buzağıyı ise alarak kayıplara karıştı.

Öner sabah hayvanlarını kontrol etmek için ahıra geldiğinde kapının önünde parçalanmış buzağıyı görünce şaşkınlığını gizleyemedi. Öner, “Gece küçük buzağıların kaldığı ahırın üzerini açarak bir buzağıyı parçaladıktan sonra diğerini de alıp kaçmış. Yetkililerden bu duruma bir çare bulmasını istiyoruz” dedi.

Doğal hayatı koruma kanunları Posof halkını perişan etmeye devam ediyor. Domuzlar patates tarlalarını perişan ettiği için artık kimse patates ekmiyor ve diğer şehirlerden gelen patatesleri satın alarak ihtiyaç gideriyorlar. Ayıların da avlanması yasak olduğu için ayılar da köylere ve yaylalara girmeye başladı.
Reklam
Bu haber 5903 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • A.B.
    9 ay önce
    Bizde ekmekten vaz geçtik.Ama devlet para cezası yazmaktan vatandaşı perişan etmekten vaz geçmiyor