Reklam

ATSO, 5 YILDIZLI ODA OLDU

ATSO, 5 YILDIZLI ODA OLDU
13 Şubat 2020 - 10:41

ARDAHAN TSO TOBB AKREDİTASYON ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA “5 YILDIZLI ODA” OLDU

Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), TOBB 14. Dönem Akreditasyon sistemi çerçevesinde yapılan denetim sonucunda “Akredite Oda” oldu.

ATSO Başkanı Çetin Demirci , yaptığı açıklamada, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından, EUROCHAMBRES ve İngiltere Ticaret Odası işbirliği çerçevesinde İngiltere ve Almanya Oda sistemlerinin en iyi uygulamalarını dikkate alarak, 2001 yılında Oda Akreditasyon Modelini geliştirmiş ve 2008’de yapılan model kapsamındaki çalışmalar sonucunda, TOBB Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi olarak uygulanmaya başlamıştır diyen Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci: “Sistemin amacı, Türk Oda/Borsa Sisteminin; Oda/Borsalarımız arasında kalite bilincinin yerleştirilmesi, Oda/Borsa Sistemimizin iş dünyası nezdinde saygınlığının ve hizmet türlerinin artırılması, hizmet kalitelerinin iyileştirilmesi, Oda/Borsa Sistemlerinin birbirine yakınlaşmanın sağlanması suretiyle Avrupa Oda/Borsa Sistemine uyumunun sağlanmasıdır. Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası’nın dahil olduğu 14. Dönem Akreditasyon sistemi çerçevesinde Türk Loydu’na bağlı bağımsız denetçi Savaş Tatil’in yaptığı denetim sonucunda ATSO, Akredite Oda olmuştur” dedi.

 “TOBB Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun her fırsatta dile getirdiği Akreditasyon Sistemi ve Akredite Odalar arasına ATSO’nun da dahil olduğunu belirten Başkan Demirci, “Dönemimiz içinde Ardahan ekonomisinin gelişmesinin takip ettiğimiz önemli projelerimiz var. Bu projeleri gerçekleşmesinde, Oda olarak tamamlayacağımız iyi uygulamalarda, kısacası ‘Üye Odaklı’ tüm hizmetlerimizi Akreditasyon sistemi çerçevesinde planlıyoruz. Akreditasyon çalışmalarında yoğun çalışma temposu içinde özveride bulunarak başarıya ulaşan oda personelimize ve katkı verenlere teşekkür ederim” ifadesini kullandı.

Bu haber 634 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum