Reklam
Reklam

Atatürk silüetli Milli Piyango biletleri tükendi

Atatürk silüetli Milli Piyango biletleri tükendi
09 Temmuz 2019 - 11:50

Ardahan Belediye Başkanı CHP’li Faruk Demir, Atatürk Silüeti logosoyla satışa çıkarılan 9 Temmuz tarihli Milli Piyango biletlerinden satın aldı. Ardahan'ın Damal ilçesindeki Karadağlar'ın eteğine gölgesinin düşmesiyle oluşan Atatürk silüeti, 9 Temmuz'da gerçekleştirilecek Milli Piyango çekilişinin biletlerine basıldı.

Eşi Zuhal Demir, belediye personeli ve partililerle birlikte piyango bileti satışı yapılan bayiye giden Başkan Demir, bayi yetkilisinden satışa çıkarılan ve üzerinde Atatürk Silüetinin yer aldığı biletlerin satış durumu hakkında bilgi aldı. Daha sonra, Başkan Faruk Demir, biletlerden satın aldı ve beraberindekilere de kendi eliyle bilet sattı.

Atatürk Silüetinin milli piyango idaresinde kabul görme aşamasıyla ilgili olarak İl Kültür ve Turizm Müdürü Efsal Alantar da basına bilgi verdi. Başkan Demir, gazetecilere yaptığı açıklamada, Atatürk silüetinin Milli Piyango biletlerine basılması için girişimlerde bulunan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne teşekkür etti.

Biletlerin Silüete özel basılmasından büyük memnuniyet duyduğunu belirten Başkan Demir, “Türkiye'deki bütün Ardahanlıların bu biletten almalarını istiyoruz. Atatürk'e ve bize vermiş oldukları değerden dolayı ilgililere teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz. Kendilerini Ardahan'da ağırlamaktan mutlu olacağız. Bundan sonraki süreçte ise diğer kültürel ve turizm değerlerimize yer verilmesi için çalışacağız” dedi.

Başakn Demir, daha sonra satın aldığı biletleri basın mensuplarına dağıtarak elde edilecek kazancın Ardahan için ortak kullanılmasını diledi. Kültür ve Turizm Müdürü Alantar ise Başkan Demir'e Atatürk silüetinin basılı olduğu çerçeveli Milli Piyango biletini hediye etti.

Bu haber 1110 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Nezihe GÜmüşlerr
  1 yıl önce
  Ardahan'a bilet gelirlerinden , bir ATATÜRK HEKELİ Neden olmasın ..
 • Burak75
  1 yıl önce
  Ardahanın tek sorunu, tek ihtiyacı da bir heykel zaten değil mi...