Reklam

Atalay müjde verdi, Gültekin güven tazeledi

Göle AK Parti İlçe Kongresi 14.10.2017 günü yoğun bir katılımla yapıldı. Kongrede tek aday olan mevcut başkan İlhan Gültekin, bütün delegelerin oylarını alarak yeniden seçildi.

Atalay müjde verdi, Gültekin güven tazeledi
15 Ekim 2017 - 18:09

Oltu Caddesi üzerinde bulunan Göle Belediyesine ait düğün salonunda yapılan kongreye AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, AK Parti Ardahan İl Başkanı Yunus Baydar, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, İl Meclis Başkanı Taviddin Coşkun, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Fırat Avşar, Kadın ve Gençlik Kolları yönetim kurulu üyeleri katıldılar.

Geçici Divan oluşmasından sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasını takiben bir açış konuşması yapan AK Parti Göle İlçe Başkanı İlhan Gültekin, Göle’de devam eden yatırımları sıralayarak, “Bu yatırımları görmeyecek kadar kör olan bazı siyasi şahsiyetler var. AK Parti Ardahan teşkilatları ile Vekilimiz Prof. Dr. Orhan Atalay ile uyum içerisinde çalışarak, bütün tertiplere aldırış etmeden ilimiz ve ilçelerimizin asırlık sorunlarının çözümü için gayret üstü çalışmalarda bulunmaları memnuniyet vericidir” dedi. 

ATALAY' DAN GÖLE VE ARDAHAN'A MÜJDE

Göle AK Parti İlçe Kongresi katılan ve burada önemli mesaj veren Milletvekili Atalay, Ardahan, Posof ve Göle için müjdeleri açıkladı. 
Atalay, “Ak Parti sadece siyasi ve politik bir parti değil, bir davadır. Ak Parti insan sevdasına, yüreğine evet diyen ülkenin kardeşliğine ve bağımsızlığına evet diyen bağımlığa değil bağımsızlığa evet diyen zulme hayır zulme karşı çıkan, düşmeye hayır kalkmaya evet.. Ayrılığa hayır, birlikte kardeşçe yaşamaya evet diyen bir davadır” dedi. 

Ilgar dağı tüneli kimsenin hayal edemediği kadar uzakken ya üstünden yada altını delerek geçiyoruz diyen Atalay: “Ama eksik olan bir yanı Karadeniz'e açılan kapısı Sahara tüneli de gerekliydi. İşte yaptığımız görüşmeler sonucu yeni yatırımlar programına aldık. İkincisi Göle ve Ardahan Kayak merkezi bitim aşamasındadır kışa kendini hazırlayacak'' şeklinde konuştu. 

GÖLE DOĞAL GAZI 2018 YILINA ÇEKİLDİ

Atalay, Göle İlçesinde devam eden yer altı yatırımlarına vurgu yaparak 2019 yılında bitmesi planlanan Göle Doğalgazı, Enerji Bakanlığı ile yaptığı görüşmeler sonucu 2018 yılına alındığının müjdesini verdi.  Atalay; “Hiç bir arkadaşımla paylaşmadığım bu bilgiyi Göleli hemşerililerimle paylaşmak istedim” dedi. 

ATALAY TARİHİ BİLGİLERE DE YER VERDİ

Yoğun ilgiyle dinlenen Vekil Atalay, konuşmasında tarihi gelişmelere de yer vererek şunları söyledi. “1520'lerde 21 Kürt beyinin İdrisi Bitlisi önderliğinde Amasya'da toplanarak Şah İsmail ve Yavuz Sultan Süleyman'ın Çaldıran savaşındaki ''Kürt Beylerinin Amasya Genelgesi'' ile Osmanlı ile kardeş olduğuunutulmamalıdır.”

 Sırasıyla kürsüye davet edilen Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, AK Parti İl Başkanı Yunus Baydar, ilimiz ile ilçelerinde devam eden ve bundan sonra başlatılacak yatırımlar hakkında ayrıntılı açıklamalarda bulunmaları delegeler tarafından memnuniyetle karşılanarak sık sık alkışlandı. 

Seçim sonucunda bir konuşma yapan Gültekin, bütün delegelere ve AK Parti camiasına teşekkür ederek, Göle ve Göle halkına layık olmak için gereken gayreti göstereceklerini ifade etti.  Gültekin, 420 delegenin 382 oyunu alarak yeniden Göle AK Parti İlçe Başkanlığına seçildi.

 Haber: Erdal Karakaya

Bu haber 2319 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum