Reklam
Reklam

Atalay'dan Cumhurbaşkanına rapor

Atalay'dan Cumhurbaşkanına rapor
21 Mayıs 2020 - 13:08 - Güncelleme: 21 Mayıs 2020 - 14:23
Dünyanın başına bela olan Koronavirüs Covid-19 salgını nedeniyle zamanını Ardahan’da geçiren Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Göle’de ki yatırım ve projeleri yerinde inceleyerek yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Geçtiğimiz hafta Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun başkanlığında yapılan telekonferans toplantısına katılan Milletvekili Atalay, Ardahan ve ilçelerin genel sorunları hakkında istişarede bulunmuş, yatırımların tamamlanması için ödenek talebinde bulunmuştu.

Milletvekili Atalay, Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin ve Fatih İnşaat Yönetim kurulu Başkanı Fatih Öztürk’le birlikte, Katı Atık Arıtma, 3. Etap TOKİ, DSİ, Yeni Hükümet Konağı ve Göle Kültür Merkezi projelerini yerinde inceledi.

Ardahan’a yatırım gelmesi için güçlü bir şekilde mücadele verdiğini açıklayan Milletvekili Atalay, Covid-19 salgını nedeniyle durma noktasına gelen yatırım ve projelerin tamamlanması için özel bir gayret sarf ettiğini söyledi.

Atalay, “Posof, Hanak, Damal, Göle, Çıldır ve Ardahan’ın mevcut yatırımların tamamlanması için ilgili tüm bakanlıklarla iletişim halindeyiz. Biz yatırımların tamamlanması için mücadele ederken çeşitli engellerle karşılaşabiliyoruz ancak yılmadan, Ardahan’ın hak ettiği hizmetleri alabilmesi için ne gerekiyorsa yapmaya devam ediyoruz. Ardahan ilimiz için hazırladığımız raporu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve tüm Bakanlıklara ilettik. Önümüzde ki süreçle birlikte Ardahan’da yüzler gülecek, beklenen adımların atılmasıyla birlikte taşlar yerine oturacak ve yol haritamız kaldığı yerden emin adımlarla devam edecektir” dedi.
 
Bu haber 6535 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum