Reklam
Reklam

ATALAY, ÇEVREYOLUNU MU KULLANDI?

ATALAY, ÇEVREYOLUNU MU KULLANDI?
08 Mart 2020 - 22:58

Çıldır, Hanak ve Göle İlçe Kongrelerine katılmak için uçakla Kars’a gelen AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ın Ardahan Merkeze uğramadığı iddia edildi.

ARDAHAN'A AYAK BASMIYOR

Hanak ve Çıldır Kongrelerine katılmak için Ardahan Merkeze uğramadan Çevreyolunu kullandığı ileri sürülen Milletvekili Atalay’ın yaklaşık 90 gündür Ardahan’a ayak basmadığı öğrenildi. Atalay’ın neden Ardahan’a gelmek istemediği konusunda farklı yorumlar yapılıyor.

AK PARTİ’DE İLÇE KONGRELERİ TAMAMLANIYOR, SIRA İL KONGRESİNDE

Çıldır, Hanak ve Göle İlçe seçim kongrelerini yapan AK Parti'de, Posof ve Damal kongrelerinin ardından gözler Ardahan İl Olağan Kongresine çevrildi. AK Parti Genel Merkezi tarafından atanan ve yaklaşık 1 yıldır bu görevi başarılı bir şekilde sürdüren İl Başkanı Hakan Aydın'la kongreye gideceği ileri sürülürken, partilileri İl Kongresi heyecanı sardı. 

Alınan Bilgilere göre, AK Parti'de bazı muhalif grupların karşı çıkmalarına rağmen AK Parti Genel Merkezi başarılı bulduğu İl Başkanı Hakan Aydın'la kongreye gidecek. Genel Merkezin adayı olarak Olağan Kongrede aday olacak İl Başkanı Hakan Aydın'ın karşısına aday çıkıp çıkmayacağı önümüzdeki aylarda netleşecek.

HANAK'TA AK PARTİ GENEL MERKEZİNİN ATADIĞI SERHAT POLAT SEÇİMİ ALDI

AK Parti Hanak ilçe Teşkilatının 7.Olağan kongresi Hanak konferans salonunda yoğun katılımla yapıldı. Yoklama, açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından oluşturulan divan kurulu ile kongreye geçildi. Açılış konuşmalarının ardından seçime gidilen kongrede İki adayın yarıştığı seçimi Serhat Polat kazandı. Delegenin 279 oy kullandığı seçimde yaklaşık 2 ay önce Genel Merkez tarafından atanan Serhat Polat 195 oy alırken, eski gençlik kolları Başkanı Okan Polat ise 84 oy aldı.

ÇILDIR’DA YUSUF YILMAZ GÜVEN TAZELEDİ

AK Parti Çıldır İlçesi 7.Olağan kongresi Çıldır Kültür Merkezi Konferans salonunda yapıldı. Kongre İl Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, İl Başkanı Hakan Aydın, Çıldır Belediye Başkan Vekili Kadim Coşkun, Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, Posof Belediye Başkanı Cahit Ilgar, il Genel Melis Üyeleri ve delegelerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Yoklama, açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından oluşturulan divan kurulu ile kongreye geçildi. Açılış Konuşmasını yapan İlçe Başkanı Yusuf Yılmaz’ın ardından İl Genel Meclis Üyesi Gürbüz Arpaçay, İl Başkanı Hakan Aydın ve Milletvekili Orhan Atalay’ın konuşmaları sonrası seçime geçildi. 160 Delegenin imzaladığı seçmen listesi ve tek adayla gidilen seçimde mevcut başkan Yusuf Yılmaz görevine devam etti.

GÖLE SİNAN KARATAY'LA DEVAM ETTİ...

Ak Parti Göle İlçe Parti Başkanlığı seçiminde tek aday olan Sinan Karatay yenide ak Parti Göle İlçe Başkanı seçildi.


Bu haber 2960 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum