Reklam
Reklam

AŞI ÇİN'DE DE OLSA OLUNUZ

AŞI ÇİN'DE DE OLSA OLUNUZ
13 Haziran 2021 - 17:34
Küresel Gazeteciler Konseyi Ardahan İl Temsilcisi Özkan Karakaya ve KGK üyesi Talip Şahin Şirin, Ardahan Devlet Hastanesinde ilk doz Covid -19 aşısı oldular.

Hafta sonları günlük 300, hafta içi ise günlük 500 kişinin aşı olduğu Ardahan’da sağlık çalışanlarına teşekkür eden ve Biontech aşısı olan Karakaya, “Aşı Çin’de de olsa olunuz” diyerek koronavirüs illetinden kurtulmanın tek çaresinin aşı olduğunu söyledi.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ ÖZDEMİR’DEN AŞI AÇIKLAMASI

Ardahan İl Sağlık Müdürü Dr. Erkan Özdemir, aşı programı hakkında bilgi vererek aşılara riayet edilmesi, maske, mesafe ve hijyen kurallarının unutulmaması çağrısında bulundu.
Covid-19 salgını ile mücadelede en önemli silahın aşılama olduğunu ve sırası gelen vatandaşların mutlaka aşı olmasını isteyen Dr. Özdemir,”Sağlık Bakanlığı tarafından hastalığa maruz kalma, hastalığı ağır geçirme ve bulaştırma riskleri ile hastalığın toplumsal yaşamın işleyişi üzerindeki olumsuz etkisi değerlendirilerek COVID-19 aşısı uygulanacak gruplar belirlenmiş olup bu gruplar doğrultusunda aşı takvimi oluşturulmuştur. Kademeli olarak ilerleyen aşı takvimi ile amaç en yakın zamanda tüm halkın aşılanması tamamlanarak toplumsal bağışıklama ile daha az risk altında bir yaşam oluşturulmaktadır” dedi.

Aşı takviminde sırası gelen meslek ve risk grubunda yer alan vatandaşların, kronik hastalar, sırası gelen yaş guruplarının (Pazartesi günü itibari ile 45 yaş ve üzeri vatandaşların,14.06.2021 tarihinde 40 yaş ve üzeri vatandaşların ) aşılamasına geçiş yapıldığını açıklayan Dr. Özdemir: “Aşı sırası gelen vatandaşlarımız MHRS mobil uygulamasından e Nabız uygulamasından veya 182 MHRS hattından randevu alarak Merkez ve ilçe devlet hastanelerinde, aşılarını olabilirler. Vatandaşlarımızın aşılamalarının hızlı ve kısa sürede tamamlanması için mesai saatleri sonrası ve hafta sonları Devlet hastanelerinde aşılama hizmeti kesintisiz devam etmektedir. Covid 19 hastalığı ile savaşımızda aşılama devam ederken rehavete kapılmadan en başından beri sürekli hatırlattığımız maske, mesafe ve sağlık kuralı unutulmamalıdır” şeklinde konuştu.
 
Bu haber 851 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum