Reklam
Reklam

Asansörler alarm veriyor

Asansörler alarm veriyor
16 Eylül 2019 - 17:37

İnşaat sektöründe ciddi bir ivme yakalayan Ardahan, beraberinde de birçok sorunla baş başa kaldı.

İpini koparan ve Ardahan’a müteahhitlik adı altında gelen bazı şahıslar, başında bulunduğu inşaatları düzenli ve planlı yapmadıkları gibi, binalara kurulan asansörler başta olmak üzere birçok konuda işlerini yarım yamalak bırakarak vatandaşı mağdur ediyorlar.

Ardahan’da özel sektör, kamu kurum ve kuruluşlarda bulunan asansörler, yıllık bakım periyotları yapılmadığı için alarm veriyor.

Geçtiğimiz hafta Karagöl Mahallesinde bir binada yaşanan asansör arızasında iki kişi mahsur kalırken, binanın 4. Katında mahsur kalan vatandaşları komşuların yetkililere haber vermesiyle kurtuldu.

VATANDAŞ KIRMIZI ETİKETİ BİLMİYOR

Ardahan’da çoğu apartmanda ve bazı devlet kurumlarında bulunan asansörler sürekli arıza veriyor. Günlük yaşamın vazgeçilmezi haline gelen ve özellikle engelli, yaşlı, hamile ve çocuklu ailelerin kullandığı asansörlerin sürekli bozulması vatandaşları çileden çıkarıyor. Arıza yapan asansörlere kırmız etiket yapıştırıldığı ancak kullanıma açık bırakılması büyük tehlikelere neden olurken, kırmızı etiket yapıştırılan asansörlerin bakım ve onarımları tamamlandıktan sonra kullanıma açılması gerekmektedir. Ardahan’da asansörlerin bilinçsiz kullanılması nedeniyle sürekli arızalandığı öğrenilirken, asansör firmalarının yetkili servislerinin Ardahan’da olmaması hizmetin aksamasına neden olmaktadır.

Bu haber 948 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum