Reklam
Reklam

ARÜ'DE BURUK MEZUNİYET

ARÜ'DE BURUK MEZUNİYET
14 Haziran 2019 - 12:11

Ardahan Üniversitesi 9. Dönem Mezunları, düzenlenen törende kep fırlatarak mezuniyet coşkusu yaşadı. Ardahan halkının istemediği isim olan Erzurumlu Rektör Mehmet Biber’in de aylar sonra çarşıya indiği mezuniyet törenine, Ardahan halkı ilgi göstermedi. Üniversite akademik kadrosu ve öğrencilerin katılım sağladığı törene, Ardahanlıların eşlik etmemesi öğrencileri üzdü. Başında bulunduğu Üniversiteyi Erzurumlularla dolduran Rektör Mehmet Biber, üniversitede görev yapan Ardahanlılar tarafından da istenmeyen isim olarak biliniyor.

Ardahan 80. Yıl Şehir Stadyumu'nda dün akşam gerçekleştirilen mezuniyet törenine; Ardahan Valisi Mustafa Masatlı, Ardahan Belediye Başkan Vekili Enver Güngör, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Selçuk Özdem, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şakir Aydoğan, Genel Sekreter Hadi Gergit, İl Milli Eğitim Müdürü Fikret Çerkezoğlu, Gençlik ve Spor Müdürü Bilent Akar, diğer protokol üyeleri, daire başkanları, Üniversitenin akademik- idari personeli ile öğrenci aileleri katıldı. Mezuniyet töreni, mezun öğrenciler ve öğretim elemanlarının kortej yürüyüşüyle başladı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber’in ardından konuşma yapan Ardahan Valisi Mustafa Masatlı, mezun öğrencileri ve ailelerini tebrik ederek şunları söyledi: "Bu güzel ve anlamlı günde hepimiz heyecanlı ve gururluyuz. Üniversite eğitimini tamamlayan siz kıymetli evlatlarımızın ülkemiz için hayırlı işler yapacağına olan güvenimiz tamdır. Bu güzel şehirde okuduğunuz için çok şanslısınız. Ardahan'ı lütfen unutmayın, şehrin kalkınması ve gelişmesi için projeler üretin. Sizleri teker teker yürekten kutluyor, başarılar diliyorum." Konuşmaların ardından Üniversiteden birincilikle mezun olan öğrencilere başarı belgeleri takdim edildi ve mezuniyet kütüğüne plaka çakıldı. Ardından; fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulundan derece ile mezun olan öğrencilere başarı belgeleri takdim edildi. Belge takdiminden sonra havai fişek gösterisi eşliğinde öğrenciler kep fırlattı. Mezun öğrenciler, günün hatırasını yaşatmak için aileleri, hocaları ve arkadaşlarıyla bol bol anı fotoğrafı çektirdi. Tören, Grup Zamanla Alışırsın ve Çağlayan Sucu'nun verdiği konserle son buldu.

Haber: Sezgin Uygar

Bu haber 3569 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Sedat Avşar
  2 yıl önce
  Allah akıl fikir versin bu haberi yapanlara, onaylayanlara. Yahu böyle haber sizi biryerlere götürmez, stada gidip baktınız mı etrafınıza ne buruk sevinci, herkes şen şakrak idi. Peah be,
 • Kıskanmayın
  2 yıl önce
  Haberi yapan başını kuma gömmüş, kapalı tribün komple doluydu, ya*** haber hiç hoş değil,