Reklam
Reklam

AREV'DEN TABLET DESTEĞİ

AREV'DEN TABLET DESTEĞİ
04 Kasım 2020 - 15:33
Merkezi İstanbul, Maltepe’de bulunan Ardahan Eğitim Vakfı (AREV) eğitime yönelik çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürüyor. İlter Avşar’ın Başkanlık yaptığı AREV’in tablet kampanyasına bölgemizin sevilen iş insanı Murat Gökdemir’de destek vererek yaklaşık 100 tane tablet Ardahan İl Milli Eğitim aracılığıyla Ardahan’da ki öğrencilere gönderildi.

Pandemi dolayısıyla uzaktan eğitim gören 100 öğrencinin tablet ihtiyacını karşılayan Ardahan Eğitim Vakfı, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirus salgınına karşı Türkiye’de 16 Mart’tan bu yana yüz yüze eğitime ara verilerek uzaktan eğitime geçilmişti.

İnternet üzerinden eğitimin sağlanmasıyla evlerinde akıllı telefon, tablet veya bilgisayar olmayan birçok öğrenci sıkıntı yaşarken, başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere birçok kurum ve kuruluş, öğrencilerin tablet ihtiyaçlarını karşılamak üzere çalışmalar başlatmıştı.

Ardahan Eğitim Vakfı (AREV)’de bu yönde bir kampanya başlattı. Yürütülen kampanyaya ilişkin açıklamalarda bulunan Ardahan Eğitim Vakfı Başkanı İlter Avşar,“Bilindiği gibi Ardahan Eğitim Vakfı Ardahanlı öğrencilerin maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuş bir vakıftır. Özellikle şu anda yaşadığımız pandemi sürecinde okulların kısmen kapalı olması nedeniyle eğitim ve öğretime ancak internet ortamında ulaşılabiliyor” dedi.

Tablet ihtiyacı olan öğrencilerin AREV’e bu yönde talepte bulunduklarını dile getiren Avşar, “Malum olduğu üzere maddi durumu kötü olan ve Ardahan’da yaşayan öğrencilerimizin eğitimde sıkıntılar yaşamamaları için internete bağlanabilmek için evlerinde bir tablet veya bilgisayar yok. Bize bu yönde talepler geldi. Birçok öğrencimiz bizi arayıp ‘biz internetten derslerimizi takip edemiyoruz, arkadaşlarımızdan geri kaldık’ şeklinde bilgilendirmeleri oldu. Biz de AREV olarak bu çocuklarımızın eğitimden mahrum kalmamaları için bir kampanya başlattık” ifadelerini kullandı.

Başlatılan kampanyaya hayırseverlerden iş insanı Murat Gökdemir’in duyarsız kalmadığını ifade eden Avşar, “Hayırseverlerimiz çocuklarımıza aldıkları tabletlerle kampanyamıza destekte bulundular. Biz de buna aracı olduk ve yaklaşık olarak 100 adet tableti Ardahan’daki öğrenci çocuklarımıza gönderdik. Ardahan Eğitim Vakfı olarak bugün olduğu gibi yarın da öğrencilerimizin yanında olacak onların maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılamak için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.
Bu haber 5592 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • eğitim nefer
    6 ay önce
    uzaktan eğitim nerdeyse bitti yüzyüze eğitim başladı şimdi mi tablet desteği olacak