Reklam

ARDAHANLILAR, REKTÖRÜN İSTİFASINI İSTİYORLAR

ARDAHANLILAR, REKTÖRÜN İSTİFASINI İSTİYORLAR
27 Nisan 2019 - 23:49 - Güncelleme: 28 Nisan 2019 - 00:08

Ardahan’da Üniversite alımlarının açıklanmasından sonra sosyal medya adeta yıkıldı. Ardahanlılar, açıklanan listelerde kayırmacılık ve usulsüzlük yapıldığını iddia ederek, Erzurumlu olan Mehmet Biber isimli Rektörün, Üniversite içerisine kümelenen bir grubun etkisiyle listeleri oluşturup, Ardahan doğumlu olmayanları da listelere katarak adaletsiz bir liste oluşturduğunu ileri sürdüler.

PEHLİVAN: DERHAL İSTİFA ET

Konuyla ilgili sosyal medya hesabında açıklamada bulunan Sevdamız Ardahan Derneği Başkanı Levent Pehlivan, “Ardahan’daki siyasi parti yetkilileri ve STK yöneticilerinden ricamız; lütfen sizlerde Ardahan üniversitesindeki işe girme haksızlığı karşısında sesinizi çıkarmanızı ve tepkinizi vermenizi Ardahanlılar olarak istiyoruz. Ardahan üniversitesine işe girenlerin öncelikle Ardahanlı olması gerekirken, Erzurumlu, Karslı, Şırnaklı, Sinoplu olması o kurumda çalışanların yakınlarına öncelik verildi. Bu milletin ekmeğiyle uğraşana rahat olmayacak. Komisyondaki Ardahanlılar rahat mısınız? Erzurumlu Rektör Biber derhal istifa et” diye seslendi.

TAŞTAN: ERZURUMLUNUN AMACI ARÜ’YÜ KAPATMAK

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Ardahan Kent Konseyi Başkanı Burak Taştan ise, Mehmet Biber’in ARÜ’yü küçültmek için atanan bir misyoner olduğunun altını çizdi.

Taştan şunları kaydetti: “ARÜ Rektörü Mehmet Biber, şekil, fizik ve kafa olarak da serhat şehrimize yakışmadı. Bu kenttin onurlu namuslu emektar insanlarına hakaret etmiş ırkçı biridir. Aslında Ardahan üniversitesini kapatmak için atanmış bir misyonerdir. İstifa etmesi onurlu bir davranış olacaktır.”

AK PARTİLİ DEMİR: ÜNİVERSİTE YOĞUN BAKIMDA

Ak Partili Özmen Demir ise, yayımlanan listelerin ardından şu açıklamada bulundu: “Güzelim Üniversitemiz şu an 10 ve 11 yaşlarında ona aşkım diyen ve onu sağlıklı bir annenin dünyaya getirdiği bir bebek gibi. Cumhurbaşkanımızın da her şehre bir üniversite kuracağız sloganıyla serhat Ardahan’ımıza kazandıran Ramazan Hocamızın aşkı, bir aileye evlatlık verildi ve o çocuk şu an yoğun bakımda gün geçtikçe durumu çok kötüye gidiyor. Acil tedaviye ihtiyacı var tedavi edilmezse yok olacak bilmem anlatabildim mi?”

İŞADAMI YILMAZ: ARDAHAN’IN ÇOCUKLARINA İHANET EDİLDİ

Ardahanlı İşadamı Hür Özgür Yılmaz ise, Ardahan’ın evlatlarına ihanet edildiğini ifade ederek, “Mercedes büyük geldi abime! Ne verelim abime. Ardahan’ın çocuklarına ihanet içinde olan gurubun içindedir. Çağ kebabı bile Erzurum’dan getirmiş bir bilim adamıdır kendisi. Göle’ye birilerinin baskısıyla ilahiyat fakültesini kaydırıp sonra kapatan biridir. Yabancı öğrencilerin yurdunu kapatıp insanları bezdirmiştir. Çıldır’da yalnız bir öğrencisi olan biridir ve boş söyleşiler yapıp Üniversiteyi kalitesiz konuklar getiren adamdır. Hoca hocayı dinleyip şehri mahvetti, yazık bu güzel memleketime. Ramazan Korkmaz’ın ismiyle boğulup kin kustu. Üniversite çocuk parkını Korkmaz yaptı diye yıkıp rezil etti. Evine büyük masraf yapıp israf yaptı. Birde köyde muhtar oyu kulandı. Ama sünnet edip sakal bırakıp hepsini kapattı” diye konuştu.

KAMU-SEN: İŞE ALIMLAR NEYE GÖRE YAPILDI

Erzurumlu olup gelip Ardahan’da Rektör olan Mehmet Biber’e Üniversite alımları ile ilgili tepki gösteren Kamu-Sen Ardahan İl Başkanı Ercan Aktaş ise, “Üniversite Rektörü işe alımlarda resmen Ardahan’ın kaderiyle oynamıştır.  İşe ihtiyacı olanları hak edenleri almamış ve Iğdırlı Erzurumlu ve Karslı almış, personel akrabası almıştır. Ey Yunus Baydar bu rektör Ardahan’da sana seçimini kaybettirmedi mi? bu adamın arkasında hangi karanlık güçler var. Ben buradan siyasi güçlere sesleniyorum Ardahan halkına nasıl cevap vereceksiniz Allah günahlarınızı af etsin 18 kişi Göle 9 kişi Çıldır parsellemişler yazıklar olsun araştırın hep daire başkanları akrabası alınmış.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ

http://www.ardahan.edu.tr/duyuru-haber.aspx?type=0&id=2286

Haber: Sezgin Uygar

Bu haber 3644 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Ece
  1 yıl önce
  Kura tamamen bir oyun. Allah yanınıza bırakmasın
 • Rumuz adalet
  1 yıl önce
  Şoför olarak alınan asıl muhammet raşit onur doğum yeri çıldırlı o*** kişi gerçekte göleli ve soyadı yeni dır baş vuran vatandaşlar a duyurulur. Hakkınızı arayın. Bu kişinin bir ehliyeti dahi yok.
 • Utanın Utanın
  1 yıl önce
  2.5 Yıl şerefi ile bu topraklara hizmet etmiş onurlu duruşu ile bu hizmetini devam ettiren bir Profesör için hangi çıkarlarınıza dur dediği için saldırıyorsunuz bilmiyorum ama sizleri insanlığınız adına utanmaya davet ediyorum. Kimsenin hakkı yenilmesin diye işçi alımlarını noter kurası ile yapıp akademisyen alımlarında sınavları titizlikle uygulayıp hiç bir kimseyi mağdur etmeyen bir insan için atabileceğiniz iftiralar bu kadar ile yetmeyecek galiba. Halkımızın siyasi tercihlerini bile Rektör e mal edecek kadar salyalar akıttığınıza göre almaya çalıştığınız ve alamadığınız pasta büyük galiba. Tek bir isim yazamamışsınız şurada şu kişiye haksızlık yapıldı diye. Bu habercilik mi iftiracılık mı? Bu saldırının altında Reis i Cumhura saldırı vardır. Onun davasına saldırı vardır. Maalesef Mehmet BİBER mütevaziliği ile kaybetmeye devam ediyor. İstediğini alıp istediğini almayan dediğim dedik astığım düdük diyenlere karşı gıkınız çıkmıyordu. Şimdi saldırın. Kazanan Yine Hak! olacak unutmayın.
 • Şahin
  1 yıl önce
  Rektör niye istifa etsin ki.Onu oraya getirttidi denilen Orhan Atalay denen zat bile demeye dilim varmayan, kendini insanlarüstü gören sözde ilahiyatçı değilmi. Bırakın Rektör işini yapsın. Orhan Atalay gibi davranıyor ise, bal tutan parmağını yalar. Eeee nede olsa Orhan Atalay da bir zamanlar mahmut Toprağın yamağıydı.