Reklam
Reklam

ARDAHANLILAR REKTÖRÜN İSTİFASI İÇİN YÜRÜYECEK!

ARDAHANLILAR REKTÖRÜN İSTİFASI İÇİN YÜRÜYECEK!
30 Nisan 2019 - 17:48 - Güncelleme: 30 Nisan 2019 - 18:13

Göreve geldiği günden beri Üniversiteyi yönetememekle eleştirilen, birçok bölümün kapanmasına vesile olan, etrafına Erzurumluları doldurarak Ardahanlıları bertaraf eden, son yapılan işçi alımlarında kayırmacılık yaparak kendi kafasına göre liste oluşturulduğu öne sürülen, Erzurumlu olan ARÜ Rektörü Mehmet Biber’in istifa etmesi için Ardahanlılar yürüyecek.

Ardahan’a atandıktan sora yaptığı uygulamalarla kamuoyunun büyük tepkisini çeken, Ardahan’ın yemek kültürünü beğenmeyip Erzurum’dan cağ kebap getiren, Konuk evini kreş yapacağım deyip daha sonra kendisi için ciddi bir masraf yaparak lüks konukevi haline getiren, Formasyon eğitimi uygulamasını kaldırıp öğrencileri Erzurum’a mahkûm eden, yabancı öğrenciler ve yabancı öğretim üyelerine üniversitenin kapısını kapatan, Yapı İşleri Dairesinin yapması gereken lojman işlerini, açık ihale usulüyle 4 parçaya bölüp ihaleyi Erzurumlulara verdiği iddia edilen ve öğrencilerin her geçen gün azaldığı ARÜ’de, Rektör Mehmet Biber’in istifası isteniyor.

Sevdamız Ardahan Derneği Başkanı Levent Pehlivan öncülüğünde Perşembe Günü saat 10.00’da İş Bankası önünden başlatılacak yürüyüşle Rektör Mehmet Biber’in istifası istenecek, işçi alımlarında usulsüz iddialarıyla ilgili tepkiler dile getirilecek.

‘Ardahan’a Ardahanlı bir rektör istiyoruz’ sloganıyla yola çıkacak olan Ardahanlılar, Kampüse kadar yürüyüp üniversite önünde oturma eylemi gerçekleştirecekLer.

Bu haber 3302 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 8 Yorum
 • ardahan
  1 yıl önce
  haber asılsızdır, ispatsızdır, umarım bu haberi dizayn edenler neyin cenderesinde olduğunu görürler. ayıp be ayıp
 • suçlu kim?
  1 yıl önce
  üniversitemizin en popüler fakültelsi o*** ilahiyat fakültesini göleye götürüp kapattıran, iş o***ağı en fazla o*** acil tıp teknisyenliğini posofa götürüp büyük öğrenci potansiyeline balta vurduran çıldırda bu yoklukta öğrenci olmayan yüksek okula milyonları boşuna harcatan rektör müdür yoksa ona baskı yapan iş bilmez siyasetçiler mi? bunlar rektörün hatası siyasetçilerin şuçudur. suçlular için neden sesiniz çıkmıyor?
 • GERÇEK ARDAHAN SEVDALISI
  1 yıl önce
  Aslı astarı belli olmayan iddialar ile halkı isyana teşvik. rektör için neden bu kadar haber yapıyorsunuz? özellikle dikkat ettim sadece bu internet sayfasında bunlar var. yani kişisel bir sorununuz var ve bunu halka mal ediyorsunuz. iddialar doğruysa neden savcılığa suç duyurusunda bulunmuyorsunuz? Erzurumlu ha erzurumlu, erzurumlu ha erzurumlu. Erzurum olmazsa hepimizin sevdası Ardahan aç kalır aç. Zaten bu memlekete kimse gelmiyor gelenleri de sığ düşünceleriniz le bıktırtmayın.
 • Ardahan 75
  1 yıl önce
  Ardahan'a Ardahan'lı rektör sloganı olmamış. Derdimiz rektörün nereli olduğu değil. Adil olmadığı.
 • Mağdur
  1 yıl önce
  İki üniverstite bitirip yaptıgım işin uygulamasında mülakatta birinci olmama rağmen komisyon artık nereden emir alıyorsa yedeğe düşürülüyorum rn ALLAH EMEĞİMİZİ YİYENLERDEN SORSUNrn AZICIK VİCDANLARI VARSA KİMDEN EMİR ALDIKLARINI YAZSSINLAR BİRDE ÜNİVERSİTEDE PROF OLUCAKLAR MADEM ÜNİVERSİTE MEZUNU ALMIYORSUNUZ NEDEN HOCALIK YAPIYORSUNUZ VİCDASIZLARRRR ÜNİVERSİTEDE İHALE YOLSUZLUĞU YAPANLARI ALIN TABİ İŞİNİZE ENGEL ÇIKARMASINLAR ALLAH SORSUN HEPİNİZDEN
 • Adalet
  1 yıl önce
  Size rektör dayanmıyor zaten. Adam sırf adaletli oldu diye mi bunlar oluyor. Bunlarla uğraşacağınıza okul içinde kabadayı geçinen hocalar ile uğraşın yaa. Daha önce ramazan korkmaz vardı da ne oldu. Çıldırlıları doldurmadı mı okula. O zaman da haksızlık değilmiydi?. Mehmet BİBER hoca iyi bir şeyler olsun diye uğraşıyor diye mi bu çamur.? Öğrencinin sorunlarını ardahanlı olarak nasıl çözeriz derdinde değilsinizde. Derdiniz üniversiteye yerleşip yan gelip yatmak mıdır.? Yabancı öğrenciler gelmiyor sorumlusu rektör diyeceğinize, yabancı öğrenciden binlerce dolar para isteyen kişiler ile uğraşın da görelim. Durumu var mı yok mu demeden seni ardahan üniversitesine yerleştiririz diyip yurt dışından gelecek öğrencilerden 2000 dolar isteyen kişilerin önüne geçmek için yürüyüş yapında görelim. Yazık. Vicdanınız küf tutmuş.
 • .....
  1 yıl önce
  Ey inananlar! Eğer bir fâsık/ya*** haber taşıyan size bir haber getirirse, onun doğruluğunu araştırınız. Yoksa bilmeden bir topluluğa kötülük edersiniz de, sonra yaptıklarınıza pişman olursunuz.(Hucurat Süresi 6. Ayet) Külliyen ya***, provokatörlerin gazına gelipte iftiraya alet olmayın.
 • Ardahanlı
  1 yıl önce
  Ardahanlı birisi olarak her makama nereli olduğuna bakılmaksızın hakeden insanların gelmesini isterim. Haberi yapan arkadaş bu iddialarını kanıtlayamazsa kendisinin Rektörden önce kendisinin gazetecilik mesleğinden istifa etmesini ve Ardahanı ve Ardahanlıları yaptığı mesnetsiz haberlerle daha fazla küçük düşürmemesini isterim.