Reklam
Reklam

ARDAHANLI VALİ VEFAT ETTİ

ARDAHANLI VALİ VEFAT ETTİ
16 Kasım 2020 - 17:11

Köken olarak Ardahan Göle Serinçayır Köyünden Yozgat iline göç eden Öztürk ailesinin mensubu Gazeteci Saygı Öztürk'ün abisi Refik Arslan Öztürk hayatını kaybetti. 71 yaşındaki Refik Arslan Öztürk, Bilecik, Niğde, Erzincan ve Manisa'da vali olarak görev yapmıştı.

Sözcü yazarı Saygı Öztürk'ün abisi Refik Arslan Öztürk hayatını kaybetti. 71 yaşında hayatını kaybeden Öztürk’ün cenazesi, 16 Kasım 2020 Pazartesi İstanbul Üsküdar’daki Şakirin Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verildi. Bilecik, Niğde, Erzincan ve Manisa'da valilik yapan Refik Arslan Öztürk bir süredir Göztepe Şehir Hastanesi'nde tedavi görüyordu

EĞİTİMCİ VE SİYASETÇİ METİN DEMİR’DEN REFİK ARSLAN ÖZTÜRK’LE İLGİLİ ÖNEMLİ NOT

“Köken olarak Ardahan Göle Serinçayır Köyünden Yozgat iline göç eden Öztürk ailesinin mensubu” Yıllar önce, İzmir ile Çeşme arası seyahat eden bir minibüsü, polis kimlik kontrolü için durdurur. Ayakta seyahat eden bir bey'in kimliğine bakan polisler dona kalır. İçişleri Bakanlığı tarafından verilen kimlikte, Bilecik Valisi yazmaktadır. İlk şaşkınlığı atlatan polisler,"Sayın valim sizi biz götürelim" teklifinde bulunsalar da; "Teşekkür ederim. Tatildeyken, devletin aracına binmem" yanıtını alırlar. Görev yaptığı Bilecik, Erzincan, Manisa illerinde sabahları makama yürüyerek giden, Ankara'ya valiler toplantısına kendi biletini alarak otobüsle giden, gazeteci Saygı Öztürk'ün de ağabeyi, emekli vali Refik Arslan Öztürk vefat etti. "İtibardan tasarruf olmaz" düşüncesinin kanıksanmaya başladığı bugünlerde, meslek hayatı boyunca tasarrufu şiar edinmiş, örnek olmuş valimize Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanın cennet olsun.

Bu haber 3666 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum