Reklam
Reklam

ARDAHAN, TÜRKİYE'NİN ÖRNEK BELEDİYESİ OLDU

ARDAHAN, TÜRKİYE'NİN ÖRNEK BELEDİYESİ OLDU
17 Nisan 2020 - 14:50 - Güncelleme: 17 Nisan 2020 - 15:34

BELEDİYEDEN EN HAYIRLI ÜRETİM

‘Ardahan’da maskesiz kimse kalmayacak’ sloganı ile yola çıkan Ardahan Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşların yoğun olarak talep ettiği koruyucu maskelerin üretimine başlayarak 3 haftada 50 bin adet maske üretti. Üretilen 50 bin adet maske il genelinde ücretsiz olarak dağıtıldı.

Covid-19 salgını nedeniyle bir çok il Ardahan Belediyesinden maske talep ederken, maske dağıtımının önceliği Ardahan ve ilçelerine yapılıyor. Ülke genelinde yayılmaya devam eden koronavirüse karşı önlemlerini arttıran ve tüm tedbirleri uygulayan Ardahan Belediyesi, market, pazar yerleri ve toplu ulaşım araçları gibi insanların kalabalık olarak bulunduğu yerlerde maske kullanımının zorunlu hale getirilmesinin ardından maske üretimine başlayarak en büyük sorunu çözdü. Ardahan Belediyesi, Covid-19 salgınında ortaya koyduğu başarılı çalışmalarla Türkiye'de örnek belediye oldu.

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir’in istihdamı arttırmaya yönelik kurmuş olduğu Tekstil Atölyesinde 50 bin maske üretildi. Tekstil atölyesinde 15 kadın, 3 hafta içerisinde ürettiği 50 bin maske, Ardahan Belediyesince vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtımı yapılıyor. Tekstil Atölyesinde 250 bin adet daha maske üretimi hedefleniyor.

Bu haber 4752 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • osman nalbant
  2 yıl önce
  örnek oldu evet..vatandaşa size zırnık yok diyerek örnek oldu tüm chp belediyelerine
 • Orhan Yıldız
  2 yıl önce
  Bizim neden haberimiz yok bundan bırakın ya*** haber yapmayı objektif olun
 • Tayfun Ceyhan Nevşehir
  2 yıl önce
  Elini bizlere uzatan Ardahan Belediyesine teşekkür ediyorum.
 • Ardahanlı
  2 yıl önce
  Sn başkan birde şu hayvancılık çiftçilik ile alakalı birşey yapa bilse çok memnun olacağız mahleler de hahvandan ayrı bir hastalık gelir varmıdır die korkusuyla Yaşar olduk artı şu ahır projenizi kısa zaman da olur da görürüz inşallah