Reklam

ARDAHAN, SEÇİM HAVASINA GİRDİ

ARDAHAN, SEÇİM HAVASINA GİRDİ
13 Eylül 2021 - 13:11 - Güncelleme: 13 Eylül 2021 - 17:46
Bir yılı aşkın bir süredir muhalefet partililerin erken seçim taleplerine Cumhur ittifakı olumsuz cevap verirken, Muhalif partilerinde içinde bulunduğu Millet İttifakı içindeki partiler ülkenin dört bir köşesine yaptığı ziyaretler hız kesmeden devam ediyor.

Bu kapsamda Ardahan'ı ziyaret eden partilerin Genel Başkanları vatandaşlarla buluşmak için şehrimize gelmeye başladılar. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 14 Eylül 2021 Salı günü (yarın) Ardahan'a yapacağı ziyaret öncesi cadde ve sokaklar İYİ Parti afişleriyle süslendi.

MHP'den istifa ederek, kuruluş sürecinde yer alan Ardahan İYİ parti il başkanlığı görevinde bulunan Taşkın Polat, Genel Başkanlarının Ardahan'a yapacağı ziyaret öncesi, cadde ve sokakları parti afişleriyle süslediklerini belirterek, Genel Başkanlarını coşkuyla karşılayacaklarını dile getirdi.

Polat, ANKA'ya yaptığı açıklamada şunları aktardı; " Partimiz ülke genelinde olduğu gibi Ardahan'da her geçen gün halk tarafından desteği artarak devam ediyor. Genel Başkanımız Meral Akşener liderliğindeki İYİ Parti, yapılacak olan bir erken seçimde büyük başarı kazanacaktır. Çünkü halkımız Ak Parti ve onun ortağı MHP'ye olan güvenini kaybetmiştir. Bunu sokakta, çarşıda pazarda Cumhur ittifakına verilen tepkilerle anlamak mümkün. Biz Millet ittifakı ile ilk yapılacak seçimlerde seçimi kazanan taraf olacağız ve ülkemizi yeniden parlamenter sistem ile hak, hukuk ve adalet içinde yöneteceğiz" dedi.

KENT MERKEZİ, PARTİ AFİŞLERİYLE SÜSLENDİ

Öte yandan bugün Ardahan'ı ziyaret edecek olan Cumhur İttifakı içindeki Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici'nin de Ardahan’a yapacağı ziyareti Cumhur ittifakının da seçim hazırlıklarına başladığı yorumlarına neden oldu.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin Ardahan ziyaretini kamuoyuna duyuran İl başkanı Okan Ulutaç, "Genel başkanımız bugün saat 15:00-16:00 saatlerinde ilimizi ziyaret edecektir. Kızılay binasındaki toplantımıza tüm halkımız davetlidir" açıklamasında bulundu.
İktidar ve Muhalefet partilerin aynı anda propaganda çalışması yapması, akıllara seçim mi var sorusunu getirirken, kentte siyaset kazanı da kaynamaya başladı.
 
Bu haber 843 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum