Reklam
Reklam

ARDAHAN SANAYİ ESNAFI DA KAN AĞLIYOR!

ARDAHAN SANAYİ ESNAFI DA KAN AĞLIYOR!
26 Mayıs 2019 - 16:17

Türkiye’de yaşanan ekonomik kriz ve durgunluk vatandaşı derinden etkilerken, esnafı da perişan etti. Geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiğimiz Göle esnafının yaşadığı sıkıntıları dile getirmemizin ardından, ziyarette bulunduğumuz Ardahan Küçük Sanayi Sitesi esnafı da iş yapamamaktan şikayetçi.

Ardahan Küçük Sanayi sitesinde tornacılık yapan 18 yıllık torna ustası Olcay Altun, Kars’ta dahi yapılmayan süt kazan makinesini Ardahan’da yaptıklarını, şehirde paslanmaz çelik işi dâhil her türlü torna işini itinayla gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Son yıllarda yaşan kriz nedeniyle iş yapamadıklarını, dükkân kirası ödeyemediklerini, borçlarla ayakta durduklarını söyleyen Torna Ustası Altun, “ Küçük Sanayi sitesinde biz tornacılarda iş yok. Tamircide, elektrikçide, demirci ustası da iş yapamadan dükkânını kapatıyor. Ülke olarak ağır bir ekonomik krizin içerisindeyiz. İnsanlarda para yok, piyasada para sirkülasyonu yok. Paramızın değeri yok. Her şey çok pahalı. Bu bize de olumsuz olarak yansıyor. Buraya gelip yatırım yaptık, ama maalesef esnaf kan ağlıyor, eskiden işlerimizin daha iyiydi” dedi.

Sanayi Sitesinde Demirci Ustaları da, aynı dertten muzdarip. “ İş yok, gelen de, gidende yok” diyen Demirci Ustaları, ülkede yaşanan ekonomik durgunluğun kendilerini son derece olumsuz etkilediğini kaydettiler.

FARUK DEMİR BİZİ ZİYARET ETMEDİ

Seçimlerin ardından CHP’den Belediye Başkanı seçilen Faruk Demir’in de aradan 2 ay geçmesine rağmen kendilerini ziyaret etmediğini söyleyen Sanayi Esnafı, “Belediye Başkanı seçilen Faruk Demir, henüz Küçük Sanayi sitesine ayak basmadı. Bizleri ziyaret edip teşekkür bile etmedi. Ardahan Küçük Sanayi Sitesi esnafı olarak CHP’ye oy verdik. Bunun yanında burada çöp sorunu mevcut. Çöpçüler işlerini tam olarak yapmıyorlar. Çöp kovalarının bazılarını alıp, bazılarını öylece bırakıyorlar. Belediye Başkanına çağrımızdır, buradaki çöp sorununu çözsün. Başkan Demir, Sanayi Sitesi esnafını ziyaret edip sorunlarımızı dinlesin” diye konuştular.

Bu haber 2125 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum