Reklam
Reklam

ARDAHAN PSİKOTEKNİK MERKEZİ AÇILDI

ARDAHAN PSİKOTEKNİK MERKEZİ AÇILDI
22 Şubat 2021 - 19:44
Ardahan Kaptanpaşa Mahallesi Kars Caddesinde ‘Ardahan Psikoteknik Merkezi’ açıldı. Göleli iş insanı Sümer Mağazasının sahibi İbrahim Kılavuz’un Psikolog Kızı Yasemin Kılavuz tarafından hizmete giren Ardahan Psikoteknik Merkezi, 24 Şubat 2021 Çarşamba günü resmi açılışını gerçekleştirecek.

İl Sağlık Müdürlüğü onayıyla faaliyete başlayan Ardahan Psikoteknik Merkezi sahibi Psikolog Yasemin Kılavuz, Psikoteknik Raporunun, ticari olarak yük ve yolcu taşıyan araçlara yönelik olduğunu, genel anlamda toplumun tamamını ilgilendirdiğini söyledi. 

İlimize son derece modern bir hizmet kazandıran Ardahan Psikoteknik Merkezi sayesinde vatandaşlar artık Kars, Artvin, Trabzon ve Erzurum’a gitmeyecek.

Ticari taksi, kamyon, otobüs ve diğer ticari amaçla kullanılan araçlara yönelik olan merkezin detaylarını paylaşan Psikolog Kılavuz, “Bu belge 5 yıllığına veriliyor. Merkezimizde ki testimiz 1 saat sürüp, sürücü 12 testten geçmekteler ve buna göre belge düzenleniyor. Aday sürücü bu testlerden başarılı olduğu takdirde belge almaya hak kazanıyor. Testlerden geçemediği zaman da 6 aylık bir süre tanınıyor ve bu süreden sonra tekrar başvurabiliyor. Test sonuçlarına göre Ardahan Devlet Hastanesi Psikiyatri bölümüne yönlendiriliyor, Psikiyatri onayının ardından e- devlet sistemine işlenerek belgesi hazır oluyor. Diğer taraftan her hangi bir sürücü alkolden, hızdan ve 100 ceza puanı üzerinden ehliyetine el konulduğu zaman bizden belge almak zorundadır. Bu rapor olmadan ehliyetlerini geri alamıyorlar. Aynı zamanda aday sürücülerinin de ceza almaları halinde ehliyetlerine el konuluyor ve psikoteknik testte girmek zorundalar” dedi.
 
Bu haber 4496 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum