Reklam
Reklam

ARDAHAN MARKA ŞEHİR OLMA POTANSİYELİNE SAHİP

ARDAHAN MARKA ŞEHİR OLMA POTANSİYELİNE SAHİP
16 Mart 2021 - 23:02
Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özkan Ercan gündeme dair açıklamalarda bulundu. Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Ardahan doğumlu, iş insanı Özkan Ercan, “Ardahan, sınırlı bir yatırımla Türkiye’de ve dünyada marka şehir olma potansiyeline sahip” dedi.

ARDAHAN İKTİDARA HAZIRLIK MERKEZİ YAKIN ZAMANDA AÇILACAK

Türkiye Değişim Partisi Ardahan İl Başkanlığının yakında açılacağını belirten Ercan, ”Ardahan iktidara hazırlık merkezimizi, il binamızı yakın bir zamanda açacağız. İl başkanlığı konusunda birçok arkadaşımızla konuşuyoruz, ciddi isimler üzerinde duruyoruz, iştişareler içerisindeyiz. Görüştüğümüz isimler arasında daha önceden belediye başkanlığı görevinde bulunmuş isimlerde var. Kesin kararı verip yakın bir zaman içerisinde Ardahanlı hemşerilerimizle paylaşacağız” şeklinde konuştu

BÖLGEDE YATIRIM YAPMAK ÇOK ZOR

Ardahan’da yatırım yapmanın zorluklarına değinen Ercan” Bölgede yatırım yapmak çok zor. Doğu ve Güneydoğuda ki teşvikler yetersiz ve bölgeye gelen iş adamları yatırım yapmak için çok büyük zorluk ve engellerle karşılaşıyor. Daha önce doğduğum bu topraklara birçok kez yatırım yapmak istedim ama maalesef birçok engele takıldım. Burada bürokratik engeller, arazi ile ilgili sorun çıkarabilecek engeller var” ifadesini kullandı.

PAKET PROJELER SUNACAĞIZ

Türkiye Değişim Partisi iktidarı bölgeye gelen yatırımcılara paket projeler sunacaklarını belirten Ercan ”Türkiye Değişim Partisi iktidarında bölgede yatırımcıya arazi sorunu çözülmüş, projesi yapılmış, araştırması yapılıp maliyeti hazırlanmış  paket projeler sunacağız, daha sonra ise gerekli yatırımcıyı çekeceğiz . Türkiye çaresiz değil, Ardahan çaresiz değil. Dertlerimiz çözümsüz değil, milletimiz ikna olmayı değil mutlu olmayı hak ediyor. Çözümlerle, projelerimizle milletimizi mutlu etmeye geliyoruz" dedi.

DOĞU EKPRESİNİN SON DURAĞI ARDAHAN OLMALI

Doğu ekpresin son durağının Ardahan olması gerektiğini belirten Ercan, "Ardahan hizmet siyaseti istiyor. Ardahanlı vatandaşların istekleri belli. Ardahanlı vatandaşlar Doğu ekspresinin Ardahan’a gelmesini istiyor. Doğu ekspresin Ardahan’a Çıldır’a ihtiyacı var” diyerek şu ifadeleri kullandı: 

ARDAHAN MARKA ŞEHİR OLMA POTANSİYELİNE SAHİP

Ardahan’ın Türkiye ve dünyada marka şehir olma potansiyeline sahip bir ildir. Ardahan’ın gerek Türkiye’de gerek dünyada bir marka haline gelmesi gerekmektedir. Öncelikle bölgede devam eden mozeret tüneli, Ilgaz tüneli ve sahara tünelinin bir an önce açılması gerekmektedir. Marka olma yolu ise Çıldır Gölü’nden geçmektedir. Çıldır Gölü kış sporları için uluslar arası strandartlara uygun, dünyada sayılı 4 gölden biridir. Sınırlı bir yatırımla yöreye turist akımı başlatılabilir, göç engellenebilir, istihdam yaratılabilir. 

ARDAHAN HAVALİMANI ÇOK BÜYÜK İHTİYAÇ

Ardahan’da havalimanının yapılması büyük bir ihtiyaçtır. Bölgede ki tüm illerde havalimanı var. Ardahan’a havalimanı yapılması demek cazibe noktası haline gelmesi demektir. Ardahan havalimanı sadece Ardahan için değil, bölgede ki şehirler içinde çok önemli. Özellikle Kars, Artvin ve Iğdır için önemli. Aynı zamanda Ardahan havalimanı uluslar arası olarakta kullanılabilir. Ardahan’a yapılacak havalimanı Gürcistan, Azarbeycan, Nahçıvan ve İran’a hitap edecektir.

ARDAHAN ŞEHİR HASTANESİ ELZEMDİR

Arhadan’a şehir hastanesinin yapılmasının önemini algılamamız lazım. Ardahan’a şehir hastanesi yapılması Ardahan için çok önemli. Buraya yapılacak şehir hastanesi uluslar arası şehir hastanesi anlamına geliyor. Hastane en az 4 ülkeye 4 şehire hitap edecektir. Şehrin coğrafi konumu açısından dolayı Arhadan’a yapılacak şehir hastanesi Ardahan’ın çekim merkezi olması anlamına gelmektedir. Komşu ülkelerde sağlık yatırımları, hastaneler yetersiz olduğundan insanlar araçlarıyla Trabzon’a geliyor, uçakla İstanbul’a giderek İstanbul’da ki hastanelerde tedavi oluyorlar ve tekrar ülkelerine dönüyorlar. Burada yapılacak hastane sadece Arhadan’a değil komşu ülkelere de hizmet edecektir.”
Bu haber 1887 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Burak75
    4 ay önce
    Yaw bi git Allah aşkına..gelip gelip milleti poh pohluyosunuz umut veriyorsunuz sonrası fısss..