Reklam
Reklam

Ardahan İŞKUR, meslek kazandırıyor

Ardahan İŞKUR, meslek kazandırıyor
19 Eylül 2019 - 18:37

İŞKUR’A PROJE SUNAN KAZANIYOR

Ardahan ve İlçelerinde ihtiyaç duyulan mesleklere çeşitli kurslar açtırarak istihdam sağlayan Ardahan İŞKUR Müdürü Ahmet Sonkaya, görevde bulunduğu süre zarfında birçok başarılı projelere imza attı. Ardahan İŞKUR Müdürlüğü ve Esnaf ve sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığının işbirliğiyle istihdam garantili kursun açılışı yapıldı.

Kursun açılışına Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, İŞKUR Müdürü Ahmet Sonkaya, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Aziz Boz, Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Yılmaz Kaya, Ardahan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Bora Topal, İş Adamı Güntay Hışır ile Göle esnafı ve kursiyerler katıldı.

ATALAY, HER KESİN BİR MESLEĞİ OLMALI

İŞKUR ve AESOBB işbirliğiyle istihdam garantili kursun açılışında kısa bir konuşma yapan AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, meslek edindiren kursların önemine değindi.

Atalay: “Göle ilçemizde doğal gaz, tekstil, dokumacılık gibi birçok kurs girişiminde bulunduk. Bu kapsamda her kesin mutlaka bir mesleği olmalı. İstihdam garantili olan Dizel Otomotiv Mekanik Kursumuz hayırlı olsun” dedi.

İstihdam garantili olan Dizel Otomotiv Mekanik Kursu 12 kişiden oluşurken, 115 gün sürecek kurs için ayrıca kursiyerlere günlük 50 TL cep harçlığı verilecek. Kurs sonunda başarılı olan kursiyerlerin yüzde 20´si ESOBB tarafından otomotiv sektörlerinde istihdam edilecek. Ayrıca kursu başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika belgesi verilecek.

Bu haber 1281 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum