Reklam

ARDAHAN'I DOĞU EKSPRESİ'NDEN MAHRUM BIRAKMAYIN

ARDAHAN'I DOĞU EKSPRESİ'NDEN MAHRUM BIRAKMAYIN
15 Ocak 2020 - 23:50

‘DOĞU EKSPRESİ’NİN SON DURAĞI ARDAHAN OLSUN’ KAMPANYASINA DESTEK BÜYÜYOR

CHP’Lİ MAHMUT TANAL’DAN BAKAN TURHAN’A: ARDAHAN’I DOĞU EKSPRESİ’NDEN MAHRUM BIRAKMAYIN ...

CHP’li vekil Mahmut Tanal, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’dan Doğu Ekspresi tren hattının Ardahan’a kadar uzatılmasını talep etti.

Tanal, Bakan Turhan’a “Ardahan’ı demiryolu yatırımından mahrum bırakmayın” dedi.

Doğu Ekspresi treninin son durağının Ardahan olması konusundaki kampanyaya destek giderek büyüyor. CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulundu. Tanal, Bakan Mehmet Cahit Turhan’dan Ardahanlıların tren hattı projesiyle ilgili taleplerinin dikkate alınmasını istedi.

ARDAHAN’I DEMİRYOLU YATIRIMDAN MAHRUM BIRAKMAYIN

CHP’li vekil Mahmut Tanal, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a hitaben kaleme alıp bakanlığa gönderdiği talep dilekçesinde, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir ve STK’lar öncülüğünde başlatılan imza kampanyasını hatırlatarak, “Sayın Bakanım, demiryollarının ülkemiz ve kentlerimiz için taşıdığı önemi uzun uzun uzadıya anlatmaya gerek yok sanırım. İktidar mensupları, şahsınız ve bakanlığınız bünyesindeki bürokratlar, her fırsatta Türkiye’nin kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına kadar uzanan demiryolu hatlarındaki trenlerden övgüyle bahsediyor. Ardahan halkı, tren hattı projesiyle ilgili uzun süredir taleplerini dile getiriyor. Ardahan Belediye Başkanı Sayın Faruk Demir ve STK’lar öncülüğünde ‘Doğu Ekspresi treninin son durağının Ardahan olması’ için imza kampanyası başlatıldı. Ardahanlılar kampanyaya yoğun ilgi gösterdi. Binlerce imza toplandı. Çağrılarının dikkate alınmasını, kentlerinin demiryolu yatırımından mahrum bırakılmamasını talep ediyorlar” dedi.

ARDAHAN’IN TANITIMINA VE GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAYACAK

Ardahanlıların bu çağrılarının karşılıksız bırakılmaması gerektiğinin altını çizen Tanal, şöyle devam etti: “Ardahan, Doğu Anadolu Bölgesi’nin tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkan illerindendir. Doğu Ekspresi, Ardahan’ın tanıtımına, ekonomisine, gelişimine önemli katkılar sağlayacaktır. Dolayısıyla bu demiryolu projesinden ülkemiz kazançlı çıkacaktır. Doğu Ekspresi tren hattı Ardahan’a kadar uzatılmalıdır. Ardahan bu demiryolu yatırımından mahrum bırakılmamalıdır. Sonuç olarak Doğu Ekspresi’nin son durağının Ardahan olmasını talep eder, saygılar sunarım.”


Bu haber 1314 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum