Reklam

ARDAHAN DEVA'DAN TAKSİCİ ESNAFA HİJYEN SETİ

ARDAHAN DEVA'DAN TAKSİCİ ESNAFA HİJYEN SETİ
21 Kasım 2020 - 18:56 - Güncelleme: 21 Kasım 2020 - 19:22
Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs Covid-19 salgınına dikkat çekmek için Demokrasi ve Atılım Partisi Ardahan İl ve Merkez İlçe teşkilatları, Kent Merkezinde bulunan taksici esnafına temizlik seti dağıttı.

Deva Partisi Ardahan İl Başkanı Candar Yılmaz, Merkez İlçe Başkanı Aşkın Yıldız, Kadın Politikalarından sorumlu il başkanı Gamze Avşar ve Deva Partisi yöneticileri Ardahan da hizmet veren taksi duraklarını ziyaret ederek taksici esnafın sorunlarını dinledi.
Kovid-19 salgınında vatandaşları daha sağlıklı koşullarda ulaşım yapmasını sağlayan taksicilere hijyen seti hediye eden Deva Heyeti, ulaşım konusunda taksi esnafına önemli görevler düştüğünü söylediler.

Özellikle pandemi döneminde sağlıkçılara ve taksi esnafına daha çok önem verilmesi gerektiğini belirten Demokrasi ve Atılım Partisi Ardahan İl Başkanı Candar Yılmaz: “Bu zor günlerde vatandaşlarımızın ulaşımını sağlayan esnaflarımızın sorunlarını dinleyerek önümüzdeki Aralık ayı içerisinde ilimize ziyarette bulunacak Genel Başkanımız Ali Babacan'a iletmek üzere taksici esnafının sorunlarını dinledik. Özellikle ziyaretlerimizde dikkatimizi çeken taksi duraklarının birçoğunun yeterli fiziki koşullara sahip olmaması bizleri gerçekten üzdü. Taksicilik yaparak geçimini sağlayan taksici esnafımızın daha iyi koşullara sahip taksi durak merkezlerine kavuşması için Ardahan Belediyesinin bir an evvel bu hususta adım atması beklentisi içindeyiz” dedi.

Demokrasi ve Atılım Partisi Ardahan Merkez İlçe Başkanı Aşkın Yıldız ise, helal rızıklarını direksiyon sallayarak kazanan taksici esnafımıza hijyen seti hediye ederek covid-19 konusunda toplum için ortak bir mücadele edilmesi gerektiğini belirtti. Başkan Yıldız, “Özellikle kış aylarında bazı taksi duraklarının sağlık açısında yetersiz olduğunu gördük. Bizim isteğimiz, Ardahan Belediyesinin taksi durakları için verdiği sözleri yerine getirmesi gerekmektedir” şeklinde konuştu.
 
Bu haber 2390 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum