Reklam
Reklam

ARDAHAN'DA YILIN AHİSİ BELLİ OLDU

ARDAHAN'DA YILIN AHİSİ BELLİ OLDU
01 Ekim 2019 - 13:43

Ardahan’da Ahilik Haftası kutlamaları çeşitli etkinlikler ve ziyaretlerle son buldu.

Ahilik Haftası kapsamında Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı, Şoförler ve Otomobilciler Odası ile Ardahan Ticaret İl Müdürü Tülay Şenel Atak, Vali Mustafa Masatlı’nın katılımıyla Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başladı.

Vali Masatlı, Göle ilçesine bağlı Yanatlı köyünde uzun yıllardır tornacılık mesleğini sürdüren ve Ardahan’da yılın ahisi seçilen Yusuf Karatay’a kaftanını giydirdi. Yılın Kalfa Ahisi olan Faruk Şirin ile yılın Çırak Ahisi olan Doğan Kahya’ya hediyelerini Vali Masatlı takdim etti.

Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Yılmaz Kaya, "Ahilik Haftası" kapsamında bir çok etkinlik gerçekleştirdiklerini, Vali Mustafa Masatlı Başkanlığında Ardahan’da ki tüm esnaflar ziyaret edilerek Ahilik Haftasının kutlandığını, esnafa çiçek ve ikramların olduğunu söyledi.

Ahilik Haftası kapsamında Ardahan belediye Başkanı Faruk Demir ve Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber’de ziyaret edilerek çiçek takdim edildi.

Ziyaretlerde Ardahan esnafının yaşadığı ekonomik sorunlar konuşulurken, Ahilik Haftası’nın esnafa hayırlar getirmesi temennisinde bulunuldu.

Bu haber 3146 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum