Reklam
Reklam

Ardahan'da yaşanan gelişmeler

Ardahan'da yaşanan gelişmeler
11 Kasım 2019 - 11:24

ATALAY’A DESTEK ZİYARETLERİ SÜRÜYOR,

Ardahan’ı attığı tweetlerle Türkiye’ye duyuran Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’a AK Parti Genel Merkezinin birçok üst düzey yöneticisinin ziyaret edip destek verdiği öğrenildi.

28 Şubat döneminin şakşakçısı ve Başörtüsü düşmanı bir gazetecinin Milletvekili Atalay’a yönelik kaleme aldığı ısmarlama yazılarının kamuoyu tarafından dikkate alınmadığı, o gazetecinin birilerinin talimatıyla hareket ettiği ortaya çıktı.

Geçtiğimiz gün Ardahan’a gelerek partilerle buluşan Milletvekili Atalay’ın parti binasında verdiği mesajlar Ardahan, Ankara ve İstanbul’da yaşanan o sıcak gelişmelerin hararetini ortaya koydu.

AK Parti’nin bütün yöneticileri, Atalay’a desteklerini katıldıkları toplantıda göstermiş, şer ve nifak tohumları eken bütün kirli kalemlerin oyunlarını boşa çıkarmıştı.

KORKMAZ KARACA

Cumhurbaşkanlığı bünyesinde kurulan Ekonomi Politikaları Kurulu’nda çalışan Korkmaz Karaca’nın Ardahan hayalleri sorun olmaya başladı.

Ardahan Belediyesi ve Ardahan Kültür Sanat Bileşenleri tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Ardahan Kültür-Sanat Günleri’ne davet edilen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın Ardahan’a gelmemesi için çağrıda bulunan Karaca, Gürkan’ın Ardahan’a girmemesi için eylem talimatı vermişti. Neyse ki Gürkan, yoğun toplantıları nedeniyle Ardahan Kültür-Sanat Günleri’ne katılmamıştı. Gürkan, Ardahan’a gelseydi AK Parti ve CHP karşı karşıya gelecekti.  

Aynı zamanda Haber Türk Gazetesi köşe yazarı Fatih Altay’lıyla bir hayli samimi olan Korkmaz Karaca, önümüzdeki günlerde Ardahan’a gelecekmiş. Karaca, bir dönem internethaber’de de köşe yazarlığı yapıyordu.

Yıllardır Ardahan’a gelmeyen ve çokta tanınmayan Karaca’nın 2020 yılında yapılacağı ileri sürülen erken genel seçimlerinde AK Parti’den Ardahan Milletvekili aday adayı olacağı konuşulurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ekonomi Politikaları Kurulu’nda çalışan Karaca’ya bu aklı kimin verdiği merak ediliyor.

CHP’DE KONGRE ÖNCESİ BÜYÜK HAREKETLİLİK

Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan İl Kongresi öncesi muhalif kanatlar ortak bir il başkanı adayı üzerinde birleşmek için nabız yokluyor. CHP İl başkanı Yalçın Taştan’ın karşısına güçlü bir başkan adayı çıkarmak için çalışmalarını sürdüren CHP’nin muhalif kanatları, eski başkanlardan İlimdar Senem, Nehir Ziya Alpaslan, Akın Ocak ve Mustafa Oğurlu ile görüşmeler gerçekleştiriyorlar.

Görevden alınan Merkez İlçe Başkanı Vedat Temel’in yerine atanan Kadir Sinan Onay, yeni yönetimini kurarak çalışmalarına başladı. Onay’ın ilk işi, Merkez İlçe Kongre seçimi öncesi delege seçimini şeffaf bir şekilde tamamlayıp süreci beklemek olacak.

Cumhuriyet Halk Partisi Göle, Hanak ve Çıldır İlçe örgütlerini sıcak günler bekliyor. CHP Çıldır İlçe Başkanlığı için Nevzat Şirin’in karşısına yeni bir adayın çıkacağı öğrenilirken, özelikle Göle CHP’de Tekin Aydın’ın karşısına birçok adayı çıkacağı örenildi. Hanak CHP’de ise mevcut Başkan Katip Ayık çok yorulduğu, eski Belediye Başkanı İsmail Özmen’in kongrede aday olması bekleniyor. CHP Posof ve Damal’da mevcut başkanlarla kongreye gideceği öğrenildi.

AK PARTİ ÇOK KARIŞIK

AK Parti Ardahan İl Kongresi öncesi sancılı günler başladı. Genel Merkezin kimi aday göstereceği, Genel Merkezin adayı kim yönündeki tartışmalar sürerken,  mevcut Başkan Hakan Aydın, partiyi dinamik tutmak için çeşitli yöntemler kullanıyor.

Başkan Aydın’ın Ardahan’da yaşanan gelişmeler karşısında iki arada bir derede kaldığı öğrenilirken, Merkez İlçe Başkanlığı görevinde istifa eden Fırat Avşar’ın AK Parti İl Başkanlığına aday olması bekleniyor. Avşar’la birlikte, Levent Bilgili, Nusret Koyuncu ve Faruk Köksoy’un da AK Parti Ardahan İl başkan adayı olmak için görüşmeler yaptığı öğrenildi.

Milletvekili Atalay’ın destekleyeceği Başkan adayına Göle delegesinin de onay vereceği konuşulurken, ilçe kongrelerinin ardından yeni başkan adayının profili netleşecek. AK Parti Ardahan İl Kongresinde Hakan Aydın’la Fırat Avşar’ın yarışması bekleniyor.

Bu haber 1690 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum