Reklam

ARDAHAN'DA RANT HORTUMU KESİLDİ

ARDAHAN'DA RANT HORTUMU KESİLDİ
26 Nisan 2019 - 20:03

31 Mart’ta Ardahan halkının büyük desteğiyle Belediye Başkanı seçilen CHP’li Faruk Demir, saha çalışmalarına başladı.

İlk olarak şehrin fotoğrafını çekmek için ekibiyle birlikte konuyla ilgili uzman kişileri Ardahan’a davet eden Başkan Demir, cadde, sokak ve kaldırımların peyzajı ile şehrin trafik sorununa çözüm bulacak.

Ardahan’ın sorunlarının tespiti için uzman kişileri şehre getirdiklerini kaydeden Başkan Demir, “Ardahan’ımızın cadde, sokak ve kaldırımlarının peyzajı, trafik sorununun çözülmesi doğal ve kültürel kaynaklarının şehre kazandırılması için İnşaat Yüksek Mühendisi Sayın Bekir Ilıcalı’yı şehrimize davet ettik. Kendisiyle sorunları yerinde tespit edip çözüm yollarını istişare ettik. Güzel ve yaşanılabilir bir Ardahan için çalışacağız” dedi.

PERSONELE TALİMAT

Belediye başkan adaylığı süresince Ardahan´daki cadde ve sokakların temizlenmemesinden yakınan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, göreve geldikten hemen sonra ilk olarak temizlik işçileri ile toplantı da düzenledi. Toplantıda Başkan Demir, Ardahan sokaklarının her gün düzenli olarak temizlenmesi ve çöplerin saatinde toplanması için talimat verdi. Talimatın ardından temizlik işçileri sabahın erken saatlerinde su arozözleri ile sokakları yıkıyor; daha sonra kaldırımlar ve yol kenarlarını süpürgelerle temizliyor.

BELEDİYEYE CİDDİYET GELDİ

Eski Belediye Başkanın arkada bıraktığı enkazı temizlemek için çalışmalara hemen başlayan Demir’in ayrıca, şehri 5 yıl boyunca yönetecek yeni bir ekip oluşturduğu öğrenildi. Demir’in göreve başlamasıyla, işe gitmeden para alan bazı bankamatik memurlarının kendilerine çeki düzen verdikleri, Demir’le birlikte Belediyeye ciddiyet geldiği, personelin işi sıkı tuttuğu gelen bilgiler arasında.

RANT HORTUMU KESİLECEK,  BİRİLERİ TEDİRGİN!

 Demir’in ilk olarak şahıslardan kiralanan çöp araçları olayına el atıp, birilerine gelir kapısını haline getirilen rant hortumunu keseceği, Belediyede oluşturulan bu rant düzenini ortadan kaldırıp Belediyeye çöp aracı ile diğer araçların alınması için girişimlerde bulunacağı, bu durumu fark edip Belediyeye araç kiralayıp yıllık 130 Bin TL cukkayı cebe indiren bazı uyanıkların araç kiralama sözleşmelerini kendileri fesih ettikleri belirtildi. Demir’in yine,  Belediyenin yaklaşık 40 milyon liralık borcuyla ilgili,müfettiş incelemesi istediği de alınan diğer bilgiler arasında oldu.

Bu haber 7501 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum