Reklam
Reklam

ARDAHAN'DA NİTRO OPERASYONU: )))

ARDAHAN'DA NİTRO OPERASYONU: )))
30 Mayıs 2021 - 16:02
Ardahan Emniyeti geçtiğimiz hafta bir garip operasyona imza attı. Ardahan’da bulunan tekel bayi, market ve büfelere ani baskın düzenledi. Düzenlenen operasyonda işyerleri didik didik aranırken, aranan şeyin ne olduğu ise duyanları şaşırttı.

Nitro marka isimli enerji içecekleri için bu işyerlerine ani baskın yapan Ardahan Emniyeti, bu ürünlerin satıldığı iş yerleri sahiplerini ve çalışanlarını ifadelerini almak için karakola götürdü. Nitro isimli enerji içeceği bilindiği üzere tüm Türkiye’de tekel bayilerden büfelere, akaryakıt istasyonlarından, jet marketlere kadar her yerde tezgahlarda satılır durumda.
İşletme sahiplerinin” bu ürünü faturalı alıyoruz, toptancısını da biliyoruz”, demelerine rağmen, karakola kadar götürülmeleri tuhaf karşılandı.

FATURA BELLİ, TOPTANCI BELLİ, MARKA BELLİ AMA BASKIN İŞLETMELERE..

İşletme sahiplerinin belirttiği üzere, güvenlik güçlerinin bir tebligatla bu ve benzer ürünlerin satışının yasak olduğunu belirtmeleri takdirde zaten kural ve kanunlara uyacaklarını ancak, herkes ve piyasa tarafından bilinen bir markanın ürünlerinin, sanki kaçakçılık yapıldığı algısı yaratılarak, baskın üzerine toplatılması, kendileri ve kamuoyu tarafından tuhaf karşılanmış durumda.
 
Bu haber 1618 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum