Reklam
Reklam

ARDAHAN'DA KORONAVİRÜS GÜNDEMİ

ARDAHAN'DA KORONAVİRÜS GÜNDEMİ
12 Temmuz 2020 - 22:11
Gazetemiz Ardahan’da ki 12 Temmuz 2020 koronavirüs verilerine ulaştı. Alınan bilgilere göre Ardahan genelinde yaklaşık 200 vakanın olduğu, 37 kişinin Ardahan Devlet Hastanesinde tedavi gördüğü ve şimdiye kadar 11 kişinin koronavirüsten dolayı yaşamını kaybettiği öğrenildi.

VALİ ÖNER: ARDAHAN’DA KOVİD-19 VAKALARINDA DÜŞÜŞ VAR

Ardahan Valisi Hüseyin Öner, kentte Kovid-19 vakalarındaki düşüşün sevindirici olduğunu ve tedbirleri almaya devam edeceklerini bildirdi.

Vali Öner, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Kovid-19'la mücadelede son durumu bildirdiği açıklamada son üç günde vaka sayılarının düştüğü iller arasında Ardahan'ın olmasıyla ilgili açıklamada bulundu.

Bu açıklamanın kendilerini sevindirdiğini aktaran Öner, düşüşlerin devam etmesi için gayret göstereceklerini belirtti.

Öner, düşüşlerin sevindirici bir durum olduğunu vurgulayarak, "Birtakım tedbirler aldık. Örneğin merkez ve Göle ilçemizde birer köy karantinaya alındı. Daha da önemlisi vatandaşlarımızda uyarılarımızı dikkate alıyor demek ki. Uyarılarımız sürecek. Bunun ciddiyetini vatandaşımıza anlatıyoruz. Anonslar yapılıyor, güvenlik güçlerine ait araçlarda ve camilerde aralıksız sürüyor" diye konuştu.

Sağlık Bakanı Koca, bugün yaptığı açıklamada, "Son üç günde vaka sayılarında en çok düşüş olan 7 ilimiz: Kars, Çanakkale, Bartın, Artvin, Ardahan, Kütahya ve Yalova" ifadesine yer vermişti.
 
Bu haber 1709 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum