Reklam

ARDAHAN'DA KAR SÜRPRİZİ

ARDAHAN'DA KAR SÜRPRİZİ
24 Mart 2019 - 14:14

Ardahan ve Erzurum’da yaşayanlar, pazar sabahına kar sürpriziyle uyandı. Erzurum'da kar kalınlığı 5 santimi geçerken, Ardahan'da sokakta yürüyenler kardan adama döndü.

Meteorolojinin don uyarısı yaptığı Erzurum'da yaşayanlar pazar sabahına karla uyandı. Gece başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı sabah saatlerinde etkisini artırdı. Kar kalınlığının 5 santimetreyi geçtiği kent merkezinde Büyükşehir Belediyesi ekipleri temizlik çalışmasına başladı. İşçilerin yanı sıra iş makineleri kaldırımda biriken karları temizledi.

Ardahan'da da gece saatlerinde başlayan ve etkisinin artıran kar yağışı kent merkezini yeniden beyaza bürüdü. Sokakta yürüyenler kardan adama döndü. Hafta sonu dershaneye giden öğrenciler cep telefonları ile selfie çekerek bu anı ölümsüzleştirdi. Giderek şiddetini artıran kar yağışı kısa sürede cadde, sokak ve park halindeki araçları kapladı. Kayganlaşan yol nedeniyle araçlar trafikte ilerlemekte güçlük çekti. Sabah kalktıklarında kar sürprizi ile karşılaşanlar, "Biz baharı beklerken yeniden karla karşılaştık. Bu yağan kara eskilerin hesaplarına göre 'Leyleğin karı' deniliyormuş" dedi.
 

Bu haber 1028 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Osman Akın
    1 yıl önce
    Yine de şikayetçi olmayalım.Allaha şükredelim çölde veya sıcak memleketlerde adam bir damla içecek su bulamıyor ülkemizin bazı yerlerinde 4-5 metre kar , belki soğuk üşüyoruz ama Allahın nimeti bolcana erimeyen şekliyle yeryüzüne iniyor.Az kaldı 1 ay sonra bu kar ve soğuk Allahın bereketi olarak geri döner , karlar erir yaylalarımız yemyeşil olur.İşte bu bölgelerimizde devletimiz hayvancılığı desteklemeli yardımcı olmalıdır.