Reklam
Reklam

Ardahan'da ilçe çöplükleri tarihe karışıyor

Ardahan'da ilçe çöplükleri tarihe karışıyor
24 Haziran 2020 - 21:28
Ardahan Belediyeler Birliği Başkanı olan Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu, 1 Temmuz'dan itibaren il genelindeki çöplerin katı atık toplama merkezinde toplanacağını söyledi.

Başkan Azizoğlu, Ardahan'daki belediye başkanlarıyla Valilikte toplantı salonunda 'Çöplerin katı atıkta toplanması' konulu toplantıda yaptığı konuşmada, ilçelerin en büyük sorunlarından birinin vahşi çöp depolama yöntemi olduğunu belirterek, "Bu yöntem, her yerde olduğu gibi ilçelerimizde de halk sağlığı ve çevre sağlığı açısından çok ilkel bir yöntem. Görsel bakımdan da son derece çirkin. Biz de Belediyeler Birliği olarak tüm ilçelerimizdeki çöpleri kaldırıp ilkel depolamayı bitiriyoruz" dedi.

Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar ise yaptığı konuşmada, Çöplerin ilçe dışına çıkartılarak, ilçedeki çöplük alanlarının kaldırılması, çevre ve halk sağlığı açısından önemli bir çalışma olduğunu söyledi.

Ardahan Belediyeler Birliği Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu ve beraberindeki birlik üyesi Belediye Başkanları daha sonra Vali Hüseyin Öner'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
Bu haber 1822 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum