Reklam

ARDAHAN'DA HARİTA NEFES ALDI

ARDAHAN'DA HARİTA NEFES ALDI
23 Aralık 2020 - 20:47
Koronavirüs salgınındaki artış tüm Türkiye’de olduğu gibi Ardahan’da da ciddi rakamlara ulaştı. Vakalardaki yükseliş ve ölüm oranları korkutucu seviyeye ulaşmışken, Bilim Kurulu tavsiyesi üzerine alınan yeni tedbirler etkisini göstermeye başladı. Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında bulunan yoğunluk haritasında Ardahan’da kırmızı olarak gösterilerek, yüksek riskli olarak adlandırılan alanlar düşük riskli bölgeler haline dönmeye başladı. HES haritasında gözle görülür şekildeki değişim, bir nebzede olsa salgından tedbirler sayesinde kurtulabileceği konusunda umut verdi.

YOĞUN BAKIMDA ARTIŞ SÜRÜYOR

Tüm bu yaşanan olumlu gelişmelere rağmen, Ardahan’da serviste yatanların sayısı azalsa da yoğun bakımdaki hasta sayısının yükselişi durmuyor. Bu durum için de yetkililer, kısıtlamaların faydalı olmasına rağmen tedbirden vazgeçilmemesi gerektiğini vurguladı.

MUTASYON ENDİŞESİ

Koronavirüsün mutasyona uğradığına yönelik haberler de endişeye neden oldu. Koronavirüsün yüzde 70 oranında daha fazla bulaşıcı hale gelmesiyle, maske, sosyal mesafe ve hijyen tedbirlerinin hiçe sayılması halinde daha ağır sonuçlar doğurabileceği şeklinde yorumlanıyor. Haber: Talip Şahin Şirin
Bu haber 2535 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum