Reklam
Reklam

ARDAHAN'DA GİZLİ EKİP KURULDU

ARDAHAN'DA GİZLİ EKİP KURULDU
02 Mart 2021 - 23:17
Ardahan’da Koronavirüs hastalığında görülen artış sebebiyle Vali Hüseyin Öner’in talimatıyla kadın ve erkek sivil kıyafetli görevlilerden oluşan bir ekip kurularak denetimler yapılmaya başlandı.

Koronavirüs haritasında yüksek riskli illeri arasında gösterilen Ardahan’da hastalıkla mücadele noktasında; vatandaşların kentin işlek caddeleri, pazar yeri, umuma açık işletmeler, hayvan pazarı, köy ve ilçeler arası toplu ulaşım araçları, park, bahçe ve sosyal alanlarında kurallara uyup uymadıklarının gizli olarak denetlenmesi amacıyla özel ve sivil bir ekip kuruldu. Kadın ve erkek emniyet ve jandarma personelinden oluşan bu ekip, kent genelinde kalabalık olan bölgelerde yoğunluğun azaltılması ve tedbirlere uyulmasını sağlamak amacıyla çalışma yürütecek. Bu özel ekip aynı zamanda kurallara uymayan vatandaşları ve işletmeleri fotoğraflayıp tutanak haline getirerek ilgili birimlere bildirecek ve bu kişi ve işletmeler hakkında idari ceza işlemleri yapılacak.

Başkalarının hastalanmasına ve ölümüne sebep olmamanın önemiyle birlikte, alınan son kararlarla, kurallara uymanın önemi biraz daha öne çıkmış oldu. Çocuklarımızın okullarda yüz yüze eğitime devam etmesinin, işyerlerinin açılıp müşteri kabul etmesinin ve hayatımızın normale dönmesinin, kurallara uyup-uymama ile doğrudan orantılı olduğu göz önünde tutularak, vatandaşlarımızın, hemşehrilerimizin bu sorumluluğu hissederek gerekli özeni göstereceğine ve hastalığın yayılım hızını hep birlikte azaltacağımıza inanıyoruz.
 
Bu haber 1982 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum