Reklam
Reklam

ARDAHAN'DA DERELER TEMİZLENİP, ISLAH EDİLİYOR

ARDAHAN'DA DERELER TEMİZLENİP, ISLAH EDİLİYOR
12 Temmuz 2020 - 21:46
Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Ardahan Yenimahalle, TOKİ konutlarından geçen 4 kilometrelik mikrop saçan derede incelemelerde bulundu. Yenimahalle Muhtarı Murat Atacan ve Fen işleri müdürümüz Seçil Avşar da kendisine eşlik etti.
Başkan Faruk Demir, “İnsan sağlığı açısından acilen bu derenin ele alınması ve etrafının temizleyip ve içinin ıslah edilmesini belediye olarak yapacağız. Çalışma alanı olarak DSİ’nin sorumluğunda olduğu için özellikle Sayın Ardahan Milletvekilimiz Prof. Dr. Orhan Atalay ve Devlet Su İşleri Bölge Müdürümüze konuyu bizzat aktaracağım” dedi.

Yenimahalle Muhtarı Murat Atacan ise, “Ardahan Yenimahalle’den´ geçen 4 kilometrelik dere adeta mikrop saçıyor. Hayvancılık yapanlar ahırın giderini dereye bağlamış. Dereden insan sağlığı açısından son derece kötü olan bir koku yayılıyor. Kokudan duramıyoruz ”diye konuştu.

ARDAHAN BELEDİYESİ SU VE KANALİZASYON İŞLERİNDE SORUNLARI TEK TEK ÇÖZÜYOR

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir’in çalışma sezonunun başlamasıyla birlikte Fen İşleri Müdürü Seçil Avşar’a verdiği talimat doğrultusunda harekete geçen belediye ekipleri, su ve kanalizasyon onarım çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Ardahan’ın tüm eksiklerini gözden geçirerek yerinde ve zamanında müdahale ile önemli aksaklıkların yaşanmaması için gece gündüz demeden çalışma sergileyen ekipler, sıkıntı bulunan mahallelerde alt yapı anlamında su şebeke hattı onarımı, şebeke hattı yenileme, kanalizasyon giderlerinde onarım, yenileme ve yeni kanalizasyon hattı döşeme çalışmaları yürütüyor. Mahallelerde kanalizasyon hattı çekilmemiş evlere 200 m uzunluğunda 3 m derinliğinde yeni hat çekiliyor.

Başkan Demir, “Ardahan’ın tüm sorunlarını ortadan kaldırmak için bu göreve geldiğini belirterek, Buna inanıyoruz. Bu şehre sözümüz var. Gün içinde ve gece mesaisinde 20 tane su ve kanalizasyon arızası gideriyoruz” dedi.
 
Bu haber 1670 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum