Reklam
Reklam

ARDAHAN'DA 300 KİŞİLİK FABRİKA YATIRIMCI BEKLİYOR

ARDAHAN'DA 300 KİŞİLİK FABRİKA YATIRIMCI BEKLİYOR
12 Ocak 2021 - 20:59

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) Genel Sekreteri İbrahim Taşdemir, Ardahan Belediyesi tarafından altyapısı tamamlanan 300 kişilik fabrika için yatırım yapmak isteyen girişimcilere teşvikler konusunda destek olacaklarını söyledi.

SERKA Genel Sekreteri İbrahim Taşdemir ile görüşen ajans yönetim kurulu üyesi Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, belediye olarak 300 kişilik fabrikanın altyapısını tamamladıklarını belirterek, girişimcileri Ardahan’a yatırım yapmaya davet etti.

Serhat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İbrahim Taşdemir ile Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, birçok firma ile yapılan görüşmeler kapsamında Kars kent merkezinde tekstil üretimi yapan Akpol Tekstil firmasını da yerinde ziyaret ederek, firma yetkililerinden bilgi aldı. Tekstil firması yetkilileri Ahmet Akyol ve Volkan Polat ile görüşen Başkan Demir ile Genel Sekreter Taşdemir, firmanın karşılaştığı sorunları ve talepleri dinledikten sonra fabrikanın üretim departmanını inceledi. 

Firma yetkilileri firmada 170 kişinin istihdam edildiğini belirterek, üretim kapasitesini artırmak istediklerini ifade etti. Genel Sekreter Taşdemir, sanayi sektöründe yeni istihdam alanlarının yaratılması için yatırım yapmak isteyen ve mevcut fabrikalarının kapasitesini artırmak isteyen girişimcilere destek ve teşvikler konusunda Ajans olarak her türlü desteği vereceklerini ifade etti.

Görüşme sırasında Belediye Başkanı Demir ise Ardahan’da altyapısı hazır olan 300 kişi kapasiteli bir tekstil üretim atölyesinin hazır olduğunu ve firmanın burada da yatırım yaparak istihdam sağlayabileceğini söyledi. Başkan Demir, firma yetkililerini Ardahan’a davet ederek atölyeyi yerinde incelemelerini istedi. Başkan Demir’in daveti üzerine, Genel Sekreter Taşdemir ile tekstil firması yetkilileri Ardahan’a giderek alt yapısı tamamlanan 300 kişilik tekstil üretim atölyesini ve atölye için kurulan sosyal alanları gezdi.

Firmaların yatırım yapmaları durumunda Ajans’ın destek olacağını dile getiren SERKA Genel Sekreteri İbrahim Taşdemir, 2021 yılındaki Ajans desteklerinin Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelere yönelik olacağını belirtti. Taşdemir, bölge illerinde yatırım yapmak isteyen girişimcilere, yatırım alanlarının tahsis edilmesi ve işletmelerin kurulması için Ajans olarak her zaman destek vereceklerini söyledi.
 

Bu haber 3678 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Polat
  1 hafta önce
  Ardahanda 2 yıldır büyük yatırımcı bekliyor destek çıkılmadığından dolayı yatırım yapamıyoruz destek verirseniz daha iyi yatırımlar yapacağız
 • Öz posoflu
  1 hafta önce
  Tarım ve hayvancılıkda üst düzey potansiyele sahip ardahan ne günlere kaldık arkadaş.