Reklam
Reklam

ARDAHAN ÇEVRE YOLUNDA KAVŞAK İSYANI

ARDAHAN ÇEVRE YOLUNDA KAVŞAK İSYANI
14 Mart 2021 - 21:44
Gerek merkeze bağlı ilçe ve köylerle bağlantı sağlaması, gerekse şehirlerarası ulaşımda trafiği rahatlatması amacıyla yıllar önce yapılan Ardahan-Kars çevre yolu, hemen her yıl yaşanan çeşitli sıkıntılar nedeniyle kamuoyunun gündemine oturuyor.

Yolcu ve öğrenci taşımacılığının yanı sıra hayvan sevkiyatının da yapıldığı Ardahan-Kars çevre yolu, aynı zamanda birden fazla akaryakıt istasyonunun hizmet verdiği bir geçiş güzergâhı olma niteliği de taşıyor. Şehir merkezine yakınlığıyla bilinen Gürcübey, Büyük ve Küçük Harziyan gibi çok sayıda köyde yaşamını sürdüren vatandaşların sağlık başta olmak üzere günlük ihtiyaçlarını sağlamak için zorunlu olarak kullandığı çevre yolu, bu kez de kavşak sorunuyla yerel basının dikkatini çekti.

Senelerdir kent genelinde yaşanan olay ve meseleleri göz ardı etmeden sütunlarına taşıyan 23 Şubat ve Ardahan Haber gazetesi, vizyon değişikliği yaparak görsel medya da adından söz ettirmeye başladı. Kurulduğu günden itibaren sosyal medya üzerinden canlı yayınlar yapan Ardahan TV, dün akşamki program akışında da yer verdiği çevre yolundaki kavşak sorunu ile alakalı görüş almak üzere şehir esnaflarından Güven Alihanoğluyla bir röportaj gerçekleştirdi.

23 Şubat gazetesi ve Ardahan TV aracılığıyla yetkililere seslenen Alihanoğlu, özetle şunları kaydetti: “ Her iki milletvekilimize, Valimize, İl Özel İdaresi ve Karayollarına sormak isterim, neden ilde yaşanan sorunlara kayıtsız kalıyorlar, niçin Gürcübey, Büyük ve Küçük Harziyan, Yaylacık köylerine ulaşımı sağlayan çevre yolu üzerinde bulunan ve vatandaşları mağdur eden bu kavşak meselesi üzerinde durmuyorlar? Bakın, burada bir kavşak olmadığı için vatandaşlar evlerine, işyerlerine gitmek, hastalarını hastaneye götürmek ve diğer ihtiyaçlarını sağlamak adına kilometrelerce uzayan bu yolda hem zaman kaybediyorlar hem de dolmuş ücretlerinde yaşanan artışlardan dolayı da maddi olarak olumsuz etkileniyorlar. Zaman zaman araçların kaçak geçişler yaparak kazalara da sebebiyet verdiği bu noktada acilen bir kavşak yapılmalıdır.”
Haber: Özgür Evliyaoğlu

Bu haber 1511 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ardahanlı
    4 ay önce
    Ardahan da yapı*** hangi yol düzgün ki kavşak düzgün olsun şehir içinde arabalar zıplaya zıplaya gidiyor. Yetkililer telekom arkası eski vakıfbank önü Migros yol boyu bir baksınlar insanlara yazık bahar gelince ayrı bir cefa çekiliyor...