Reklam

ARDAHAN BELEDİYESİ'NDEN CORONAVİRÜS ÖNLEMİ

ARDAHAN BELEDİYESİ'NDEN CORONAVİRÜS ÖNLEMİ
11 Mart 2020 - 18:38

Ardahan Belediyesi, dünya genelinde 4 binden fazla insanın ölümüne neden olan koronavirüse karşı önlemi elden bırakmıyor. Çin'de ortaya çıkan ve neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün Türkiye'de de ortaya çıktığı açıklandı. 
Ardahan´da da olası bir vakaya karşı tedbiri önceden almak için Belediye Başkanı Faruk Demir'in talimatı ile dezenfekte işlemi başlatılacak.  Ardahan Belediyesi koronavirüse karşı önlem amaçlı kent merkezinde dezenfekte işlemi başlatıyor.

Ardahan Belediyesi, Koronavirüs hastalığı (COVID-19) ile mücadele kapsamında şehrimizde özellikle halkın yoğun kullanımına açık yerlerde dezenfekte işlemi başlatacak. Ardahan Belediyesi, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri Belediye Hizmet Binası, Otogar, Kars Garajı, Toplu taşıma araçları, Taksiler, Sebze-Meyve Pazarı, Hayvan Pazarı, Hayvan Barınağı ve Kesimhanede dezenfekte işlemi yapacak.

ARDAHAN KENT MERKEZİ YIKANDI

Ardahan Belediyesi ekipleri hafif geçen kış mevsiminin ardından bahar temizliği başlattı. Temizliği ile örnek iller arasında gösterilen Ardahan’da Belediyeye bağlı ekipler bahar temizliğine başladı. Tüm şehirde gerçekleştirilecek temizlik çalışmalarına Kaptanpaşa Mahallesi'nden start verildi. Program dahilinde il merkezinde bulunan 7 mahallede genel temizlik başta olmak üzere kaldırımlar temizleniyor.

Yapılan çalışmadan ötürü memnuniyetlerini dile getiren mahalle sakinleri: "Kış mevsiminin ardından Ardahan Belediyesi bahar temizliği başlattı. Bu çalışma ilk olarak mahallemizde başladı. Mahallemiz tertemiz oldu. Başta Belediye Başkanımız olmak üzere burada görev yapan tüm personellere teşekkür ederim" dedi.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Faruk Demir: "Kış mevsiminin ardından şehrimizde Bahar temizliğine başladık. 7 mahallenin tamamında temizlik yapılacak. Çalışmalar bir program dâhilinde gerçekleştirilecek. İlk olarak Kaptanpaşa Mahallesi'nden başladığımız temizlik çalışmalarında gündüz mahalleler temizlenirken gece de ana arterlerde yıkama çalışması gerçekleştireceğiz" ifadesini kullandı.

Bu haber 503 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum