Reklam
Reklam

ARDAHAN BELEDİYESİ, KARANTİNAYA ALINAN AİLELERE DESTEK OLUYOR

ARDAHAN BELEDİYESİ, KARANTİNAYA ALINAN AİLELERE DESTEK OLUYOR
20 Ekim 2020 - 15:13
Ardahan Belediyesi, bir taraftan koronavirüs salgınına karşı önlemlerine devam ederken bir taraftan da salgından etkilenen ailelerin yanında yer alıyor. Ardahan Belediyesi, Göle Koyunlu köyünde koronavirüs görüldüğü için karantina altına alınan ailelerin ihtiyaçlarını karşılıyor.

Ardahan'ın Göle ilçesine bağlı Koyunlu (Gondik) köyünde İlçe Hıfzıssıhha Kurulunca hastalığın yayılmasını önlemek amacıyla 14 gün süreyle karantina uygulanmasına karar verildi. Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir’in talimatıyla karantinaya alınan köyde yardıma ihtiyaç olan vatandaşlara dezenfekten, maske, eldiven, kolonya ve gıda malzemeleri yardımı yapıldı. Yardımlar Ardahan Belediyesine ait hizmet aracıyla teslim edildi.

Koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek, vatandaşların maske, mesafe ve temizlik konularında dikkatli olması gerektiğini açıklayan Başkan Demir, “Bu salgını atlatmak için el birliği yaparak çalışıyoruz. Yardıma muhtaç olan vatandaşlarımızın her zaman yanındayız. Vatandaşlarımızın sağlığı bizim önceliğimizdir. Umuyoruz ki Göle Koyunlu ve Damal Eskiliç Köylerinde uygulanan karantina sürecini bir olumsuzluk yaşanmadan atlatacağız. Şimdiye kadar olduğu gibi karantina süresince de Ardahan belediyesi olarak vatandaşlarımızın yanında yer almaya devam edeceğiz” dedi.
 
Bu haber 3004 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum