Reklam
Reklam

Ardahan Barosu seçime gidiyor

Ardahan Barosu seçime gidiyor
08 Eylül 2019 - 19:35 - Güncelleme: 08 Eylül 2019 - 20:18

Kars-Ardahan Bölge Barosu Ardahan Temsilcisi Av. Yunus Emre Aras, Ardahan Barosunun kurulması için gerekli çalışmaların tamamlandığını, 15 Eylül 2019 Pazar günü Ardahan Baro Başkanlığının seçiminin yapılacağını söyledi.

Ardahan’da Baro Başkanlığının kurulması için ciddi emekler ortaya koyan Kars-Ardahan Bölge Barosu Ardahan Temsilcisi Av. Yunus Emre Aras, süreci başarılı bir şekilde tamamladı.

Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Binali Onursal  Başkanlığında Ardahan Barosunun seçimi için Avukatlar Gelturan Sinan Yılmaz, Boran Gedikoğlu, Derya Aydın ve Songül Avşar tarafından oluşan komisyon üyeleri seçimi yönetecek. Baronun kurulması için gerekli olan kayıtlı avukat sayısı 30 şartı aranırken, Ardahan’da görev yapmakta olan özel ve kamu avukatlarının toplam sayısı 43’e ulaştı.

ARDAHAN’IN EN GÜÇLÜ STK VE MESLEK ÖRGÜTÜ KURULUYOR

Yıllardır yeteri avukat sayısına ulaşmayan Ardahan, Kars Barosu’na bağlı olarak temsilcilikle yönetiliyordu. Ardahan’ın en güçlü STK ve Meslek örgütü olan Ardahan Barosunun kurulmasıyla ilimize hukuki denge ve istihdam alanı yaratacak.

Avukatlardan oluşan komisyon, baro seçimi için resmi tüm işlemleri tamamladı. Ardahan Baro Başkanlığı seçimi, 15 Eylül 2019 Pazar günü Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı salonunda yapılacak.

Ardahan Baro Başkanlığı seçimine Türkiye Barolar Birliği Genel başkanı Prof. Dr. Av. Metin Feyzioğlu, TBB Yönetim Kurulu Üyeleri, Çevre İllerin Baro Başkanları, STK Başkanları ve Avukatlar katılacak.

BAROYA, MURAT YOLÇU VE OSMAN NURİ YILDIZ ADAY

Ardahan Baro Başkanlığı seçimi için Avukat Osman Nuri Yıldız ve Avukat Murat Yolçu aday olacakları öğrenilirken, seçime kadar başka adayların çıkma ihtimalinin zayıf olduğu ileri sürüldü.

Bu haber 3134 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum