Reklam
Reklam

Ardahan Barosu açılıyor

Ardahan Barosu açılıyor
28 Aralık 2018 - 19:49

Kars-Ardahan Bölge Barosu Ardahan Temsilcisi Av. Yunus Emre Aras, Ardahan Barosunun kurulması için gerekli çalışmalara başladıklarını söyledi.

Aras, yaptığı açıklamada, Ardahan'ın şimdiye kadar baro olarak Kars’a bağlı olduğunu belirtti. Bir ilde kurulması gereken baro için yeterli avukat sayısına ulaştıklarını kaydeden Aras, “Bir ilde kurulması gereken baro için en az 30 avukata ihtiyaç var. Biz bu sayıya ulaştık. Bu nedenle artık Ardahan'ın bağımsız barosu olması için girişimlerde bulunduk” dedi.

Baronun kurulmasıyla daha güçlü olacaklarını ifade eden Aras, “İnsan hakları konusunda daha etkin bir rol almış olacağız. Sivil toplum kuruluşları içinde baronun önemi çok büyüktür. Eskiden Ardahan temsilcilikti. Ama artık yargıda önemli bir konumu olan baroya sahip olmuş olacağız. Kars'tan bağımsız, Ardahan olarak baro başkanlığı kuracağız. Bu nedenle yargıda konumuz daha güçlü ve etkin olacak. Şimdiye kadar Kars Barosunun tahakkümü altındaydık. Özgürlüğe adım atacağız” şeklinde konuştu.

YILDIZ: ARDAHAN BAROSU İÇERİSİNDE OLACAĞIM

Ardahan’ın tecrübeli Avukatlarından olan, İzmir'e taşındıktan sonra Ardahan'a kesin dönüş yapan ve bir dönem Kars Ardahan Baro Temsilcisi görevinde bulunan Osman Nuri Yıldız ise, baroyu etkin bir şekilde kullanacaklarını belirterek, kendisinin de Ardahan Barosu içerisinde yer alacağını dile getirdi.

ÖZYILMAZ: MUTLULUK VERİCİ

Baro kurulmasının mutluluk verici olduğunu ifade eden ve 5 yıl Kars Ardahan Baro Temsilcisi görevinde bulunan Avukat Metin Taylan Özyılmaz da, Ardahan’ın kendi barosuna kavuşacak olmasının önemli olduğunu, şehirde kamu kurumlarında çalışan 8 avukat ile birlikte 30 avukat sayısına ulaştıklarını anlattı. 

 ARAS’TAN YENİ YIL MESAJI

Bu arada Av. Yunus Emre Aras, yeni yıl nedeniyle mesaj yayımladı. 
Av. Aras mesajında, "Olumlu ve olumsuz gelişmeleriyle, acı ve tatlı hatıralarıyla 2018'i geride bırakırken, yeni umut ve beklentilerle 2019'a giriyoruz. Herkesin yeni yılını en samimi duygularla kutluyorum. Yeni yılın ülkemize, milletimize, tüm insanlığa, barış, huzur ve refah getirmesini diliyorum" dedi.

Bu haber 2841 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum